Job details

CONSILIER VANZARI UTILAJE AGRICOLE - TESA

Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Number of vacancies
2

Acest post implica responsabilitati legate de:

- prezentarea si promovarea ofertelor de produse si servicii
- vizitare clienti, evaluare necesar ferma, consiliere achizitie utilaje

- urmarirea gradului de satisfactie post-vanzare al clientilor

- analiza periodica a pietei in zona deservita

- dezvoltarea continuă a portofoliului de clienți existent

- intocmirea periodica a rapoartelor de activitate

Ne dorim un partener cu care să dezvoltăm businessul. Candidatul ideal prezintă următoarele caracteristici:

- pregatire in domeniul Tehnic/Economic

- experiență în vânzări 2 - 5 ani
- dornic de a acumula permanent noi cunostinte

- capacitate de a asimila rapid noi informații
- capacitate de efort fizic si intelectual
- abilitati de comunicare
- abilitati de lucru in echipa

- abilități de a lucra autonom
- cunostinte operare PC - Word, EXCEL, PowerPoint, Outlook, programe de gestiune
- deschis, onest, centrat pe rezultat

În schimb, noi oferim:

- salariu competitiv ( fix + comision din vânzări + bonus de performanță )

- oportunități de dezvoltare profesională într-un domeniu în continuă creștere

- suport din partea unei echipe cu experiență de peste 12 ani în domeniu

- training de produs

Poziția implică mașină de serviciu, laptop și telefon.