Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Consilier vanzari

Responsive Employer
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Hiring candidates willing to relocate
Yes
Number of vacancies
5

Candidatul ideal

  • Abilități de comunicare directă;
  • Inițiativă și simțul responsabilității;
  • Cunoștințe operare PC;
  • Experiența pe o poziție similară (asistent vânzări, lucrător comercial, vânzător, consultant, customer sales, customer service, customer support, agent vânzări) constituie un avantaj;
  • Sociabilitate, gândire pozitivă, organizare;
  • Capacitatea de a trata clienții într-un mod profesionist;
  • Cunoștințe și experiență spre a oferi servicii la cele mai înalte standarde;
  • Persoană orientată spre soluții, confortabilă cu munca în echipă, flexibilă;
  • Limba engleză și studiile superioare constituie un avantaj.

Responsabilități:

  • Primirea, consilierea și fidelizarea clienților
  • Prezintă și vinde produsele oferind toate informațiile necesare despre acestea;
  • Stabilește și găsește soluții pentru cerințele clienților;
  • Se asigură că toate produsele sunt prezentate și vândute într-un mod profesionist;
  • Recepționează marfa potrivit politicii interne a magazinului;
  • Menține un mediu de lucru curat și plăcut în magazin;
  • Contribuie la creșterea vânzărilor și la menținerea standardelor excelente de Customer Service.

Beneficii:

  • pachet salarial atractiv;
  • bonuri de masă;
  • program de pregătire și dezvoltare profesională;
  • posibilități de dezvoltare a unei cariere.