Consilier Juridic - Executare silita (BUCURESTI)

Career level

Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)

Job Address(es)

RESPONSABILITATI:

- Mentinerea legaturii cu Executorii Judecatoresti colaboratori;
- Redactarea actiunilor privind procedura de executare silita;
- Monitorizarea dosarelor executionale aflate in portofoliul Executorilor Judecatoresti;
 - Contactarea clientilor in vederea stabilirii angajamentelor de plata si redactarea raspunsurilor catre acestia;
 - Urmarirea aparitiei actelor normative si aducerea la cunostinta echipei manageriale obligatiile ce revin acesteia.

CERINTE:

- Absolvent de studii superioare juridice;
- Cunostinte in domeniul juridic - experienta in procedura de executare silita este considerata un avantaj;
- Experienta in materia recuperarii de creante reprezinta un avantaj;
- Cunostinte solide de Microsoft Word, Excel, Outlook si Power Point;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
- Permis de conducere categoria B - reprezinta un avantaj;
- Excelente abilitati de comunicare si negociere;
- Foarte bune abilitati de lucru in echipa;
- Persoana organizata, hotarata, dinamica, cu initiativa si simt practic.

Informatii despre protectia datelor

Prin aplicarea la acest anunt de recrutare înțeleg și sunt de acord, fără a fi constrâns, că datele mele personale precum numele, prenumele, imaginea mea, precum și alte date - furnizate în CV vor fi colectate de Operatorul de date, și anume KRUK ROMANIA SRL,  în scopul procesului de recrutare, pentru pozitia pe care am selectat-o.

Înțeleg că datele mele cu caracter personal vor fi colectate în condiții de siguranță, pentru a proteja confidențialitatea. Sunt conștient de faptul că îmi pot retrage consimțământul în orice moment.

Retragerea consimțământului nu afectează legalitatea procesării conform consimțământului înainte de retragerea acestuia.