Job details

Compliance Manager

Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Advanced
Address
Number of vacancies
1

A&D Pharma – Group recruteaza Compliance Manager pentru a se alatura departamentului Legal.

Care vor fi responsabilitatile tale in acest rol?

  • Coordoneaza implementarea si respectarea principiilor de etica si guvernanta la nivelul Grupului A&D Pharma – Group.
  • Gestioneaza aplicarea si  si revizuirea standardului de conduita si a procedurilor si politicilor de Compliance ale Grupului pentru angajatii A&D Pharma – Group.
  • Actioneaza pentru identificarea eficienta si la timp a eventualelor riscuri de conformitate, dezvolta si implementeaza planuri corective si informeaza managementul pentru evitarea situatiilor similare in viitor.
  • Colaboreaza cu celelalte departamente pentru dezvoltarea si implementarea programelor de training in domeniul conformitatii.
  • Sustine traininguri si audituri de conformitate pentru a implementa o cultura organizationala privind conformitatea reala si eficienta.
  • Realizeaza rapoarte, la solicitarea managerului direct sau pentru managementul companiei, in vederea informarii cu privire la progresul implementarii operatiunilor de conformitate.

 Ce asteptam de la tine?

  • Absolvent studii superioare finalizate
  • Experienta de minim 5 ani in domeniul conformitate, juridic sau control intern
  • Experienta in domeniul conformitate in piata farmaceutica sau retail reprezinta un avantaj
  • Cunoastere buna a activitatilor si practicilor legislative
  • Cunostinte avansate de MS Office (Excel, Word)
  • Cunostinte de limba engleza - nivel avansat
  • Abilitati de comunicare si relationare
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Atitudine proactiva si orientata catre rezolvarea problemelor
  • Abilitati de prioritizare, organizare si atentie la detalii

Beneficii:

  • Mediu de lucru intr-o retea de retail farmaceutic cu acoperire nationala, in care punem pret pe cooperare si colaborarea dintre colegi
  • Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale
  • Reduceri substantiale la branduri din portofoliul de produse proprii si exclusive
  • Oferte speciale de la partenerii companiei
  • Zile de concediu suplimentare in functie de vechime
  • Invatare continua - platforma de e-learning si acces gratuit la Bookster

Despre A&D Pharma – Group:

Cu o experienta de aproximativ 25 de ani pe piata locala, A&D Pharma, subsidiara a Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din Romania, oferind servicii integrate de import, distribuție și retail farmaceutic, prin intermediul companiei de distribuţie de medicamente, Mediplus, al lanţurilor de farmacii Sensiblu şi . Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea! Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!