Job details

AVOCAT STAGIAR Bucuresti

Responsive Employer
Career level
Entry (0-2 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

 SCPA JERCAN GHEORGHE VLAD & ASOCIATII recruteaza avocat stagiar în Bucuresti.

JGV si Asociatii este o societate de avocati cu peste 15 ani de experienta, in prezent cuprinzand o echipa tanara si dinamica formata din aproximativ 50 de avocati, specialisti si personal auxiliar.

JGV si Asociatii este specializata in dreptul asigurarilor, fiind cotata ca cea mai activa societate in domeniu, si pe langa sediul central din Bucuresti are deschise sase birouri teritoriale în Timisoara, Craiova, Cluj, Galati, Iasi si Bacau.

Principalele responsabilitati:

– redactarea cererilor de chemare în judecată, a întâmpinărilor, contestațiilor, notelor de sedinţă, concluziilor scrise, căilor de atac;

– reprezentarea in instanta a cazurilor date in lucru de catre clientii nostri;

– procesarea si raportarea informațiilor referitoare la propria activitate;

Cerințe;

– cunoştinţe temeinice in domeniu juridic;

– acurateţe în exprimare si în redactarea cererilor de chemare în judecată, a întâmpinărilor, contestațiilor, notelor de sedinţă, concluziilor scrise, căilor de atac;

– cunoştinţe operare PC;

– persoane responsabile, serioase, motivate, rezistente la stres;

– foarte bune abilităţi de comunicare si lucru în echipă.

Oferim:

- o schema de onorarii motivanta;

- posibilitatea de promovare;

- lucru intr-o echipa tanara, dinamica si motivata.

Persoanele interesate pot trimite CV-urile si pe adresa :

Persoanele selectate vor fi contactate telefonic pentru interviu.

Toate aplicatiile vor fi tratate cu confidentialitate.