Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Avocat definitiv

Responsive Employer
Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Number of vacancies
1

Criterii profesionale si personale:

  • Absolvent al Facultatii de Drept;

  • Experienta 2-5 ani in domeniul juridic;

  • Cunostinte de drept civil, drept comercial, fiscal si din domeniul insolventei;

  • Cunostinte operare PC (Office);

  • Cunostinte limba engleza – nivel mediu spre avansat;

  • Disponibilitate pentru deplasari;

  • Preocupare permanenta pentru actualizarea cunostintelor si a legislatiei in domeniu;

  • Abilitati de organizare si planificare;

  • Capacitatea de a lucra cu termene limita;

  • Rezistenta la stres si atentie distributiva;

  • Capacitatea de a lucra eficient in echipa;

  • Limbaj coerent si elevat;

  • Prestanta si comportament profesional;

  • Initiativa, discretie, corectitudine si punctualitate;

  • Atitudine pozitiva si fire comunicativa.

Cerinte:

  • Avocat definitiv cu experienta de 2-5 ani in domeniu.

  • Constituie avantaj experienta in domeniul insolventei sau calitatea de practician in insolventa (stagiar sau definitiv).

Responsabilitati:

  • asigura consultanta juridica si reprezinta societatea in raporturile cu autoritatile publice, institutiile de orice natura, precum si cu orice persoana juridica sau fizica, romana sau straina;

  • asigura asistenta juridica pentru societate in fata oricaror organe jurisdictionale;

  • actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie catre persoanele interesate din organizatie noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora;

  • ofera celorlalti angajati suport in desfasurarea procedurilor specifice insolventei din punct de vedere juridic.

Beneficii:

  • Mediu de lucru profesional si cordial, alaturi de o echipa tanara si dinamica de practicieni in insolventa;

  • Bonusuri in functie de performanta profesionala.

Candidatii interesati de o dezvoltare profesionala, intr-un climat in care sunt cultivate excelenta profesionala si spiritul de echipa, sunt rugați să transmită CV-ul la adresa de e-mail: , în care vor menționa și beneficiul financiar așteptat.