Job details

Avocat

Looking for Premium Talent
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium , Romanian - Medium
Number of vacancies
2

Kruk

Vino si alatura-te echipei KRUK Romania si vom creste impreuna, cu pasiune si hotarare!

Grupul KRUK este liderul pietei de gestionare a creantelor din Europa Centrală. Din, Grupul activeaza cu succes pe piata din Romania.

KRUK Group este prezent in mai multe tari din Europa Centrala: Polonia, Romania, Cehia, Slovacia, Germania, Luxemburg, Malta, Italia si Spania. Compania ofera oportunitați de dezvoltare, siguranța, suport si stabilitate. KRUK Romania are o echipa tanara și profesionista, cu un mediu de lucru placut si linistit. Unele dintre valorile grupului care ne ajuta sa ne ghidam activitatea sunt: cooperarea, spiritul de echipa si parteneriatul.

In centrul fiecărui proiect si activitate pe care il dezvoltam, avem clientii nostri si ne straduim in fiecare zi sa gasim noi solutii viabile care sa ii ajute sa isi rezolve problemele financiare temporare.

 Avocat

Locatia jobului: Bucuresti/Targoviste

Responsabilitati:

  • Acordarea de consultanta juridica cu privire la procedura de executare silita/insolventa, contractele civile, raspunderea civila delictuala si contractuala;
  • Redactarea si semnarea documentelor cu privire la recuperarea pe cale judecatoreasca a creantelor persoanelor fizice si juridice;
  • Emiterea de opinii juridice cu privire la interpretarea si aplicarea corespunzatoare a actelor normative aferente activitatii societatii, urmarirea proiectelor legislative cu impact in Departament;
  • Participarea la sedinte, programe, proiecte, proceduri si ateliere sustinute in cadrul societatii;
  • Reprezentarea conventionala in fata instantelor de judecata, a executorilor judecatoresti, a altor institutii publice sau private, a persoanelor juridice si fizice;
  • Medierea si negocierea diferendelor care apar cu privire la procedura de recuperare pe cale amiabila sau silita a creantelor.

Cerinte:

  • Avocat definitiv;
  • Experienta de minimum 1 an in procesul de executare silita;
  • Permis de conducere categoria B - reprezinta avantaj;
  • Limba engleza - nivel mediu;
  • Atentie la detalii si spirit de observatie;
  • Orientare catre obiective;
  • Deschidere la schimbari/initiative;
  • Abilitati de comunicare si cooperare.

Oferta noastra:

  • Sistem flexibil de beneficii intr-o platforma online - poti alege beneficiile pe care le doresti
  • Sediu central, usor accesibil (Timpuri Noi)
  • Asigurare medicala
  • Work-life balance (8 ore si 30 minute pauza de masa)
  • Program flexibil de lucru
  • Oportunitati de dezvoltare (cursuri interne si externe)
  • Climat de lucru foarte prietenos
  • 21 zile de concediu de odihna + 1 zi libera pentru ziua de nastere

INFORMATII DESPRE PROTECTIA DATELOR

’Prin aplicarea la acest anunt de recrutare declar ca am citit nota de informare disponibila pe pagina companiei de pe site-ul companiei si sunt de acord cu modul si termenii de prelucrare datelor cu caracter personal pe care KRUK Romania le va procesa in scopul recrutarii, pentru pozitia pe care am selectat-o.’