Job details

This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Advanced
Address
Number of vacancies
1

Inginer Automatist

Departament: Preventive and Corrective Maintenance

Raportare la: Automation Technical Coordinator

Locatie: Bucuresti

Rol: Permanent

Responsabilitati:

  • Parte a echipei responsabila cu intretinerea echipamentelor electrice si de automatizare;
  • Elaborarea soluțiilor tehnice și realizarea documentației specifice proiectelor;
  • Asista si sprijina echipa de mentenanta la instalarea si punerea in functiune a echipamentelor de productie;
  • Monitorizarea si optimizarea proceselor de productie;
  • Asista la diagnosticarea defectiunilor echipamentelor electrice si de automatizare;
  • Aplicarea standardelor JTI de Robustificare (Industrial Security, Back-up etc)

Cerinte:

  • Disponibilitate de a lucra in schimburi;
  • Student sau absolvent de facultate cu profil de inginerie, de preferinta in domeniul automatizarii industriale sau in domeniul robotilor industriali;
  • Cunostinte de baza in domeniul programarii PLC (Beckhoff, Siemens S7/TIA);
  • Cunoștințe teoretice și / sau practice în domeniul ingineriei electrice;
  • Notiuni de baza in retelistica (TCP-IP);
  • Intelegere de baza si interes fata de tendintele si practicile actuale in domeniul ingineriei;
  • Participarea in prealabil la proiecte in domeniul automatizarii industriale sau al controlului tehnologic al proceselor reprezinta un avantaj;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Cunostinte de MS Office, Windows (embedded versions);
  • Limba engleza – avansat
  • Online interview
  • Sunteti disponibil sa lucrati in schimburi? Programul de lucru pentru Automatist este: luni - vineri, 3 schimburi, ture de 8 ore.
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra salariale?