Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Asistent vanzari (retail)

Career level
No experience, Entry (0-2 years), Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Address
Monthly net salary
600 - 1000 €
Number of vacancies
2

Cerinte:
- cautam personal INTEGRU, AMBITIOS si cu dorinta de a se PERFECTIONA si evolua.
– persoană pasionată, la curent cu ultimele tehnologii legate de produsele electronice și alte gadgeturi.
– familiarizat cu sistemele de operare Android, iOS, Windows;
– aptitudini de testare; ( cunostintele testare AUR si AUTO sunt un plus, dar nu sunt conditii obligatorii )
– abilităţi de comunicare și vânzare

Responsabilitati:
- evalueaza starea produselor aduse de clienti;
- identifica eventualele probleme tehnice ale produselor;
- consiliaza clientii in alegerea produselor de la vanzare;
- adăugarea bijuterii si electronice pe site-ul propriu şi promovare pe site-urile de profil - platforme social, olx  ( cunostinte legate de VANZARI ONLINE respectiv derulare de campanii de promovare sponsorizate in mediul online sunt considerate un plus ).

Beneficii
- program flexibil;
- salariu atractiv;
- mediu placut de munca, echipa tanara.

Posibilitate cariera :

avansare -> supervizor agenție -> manager agenție. Salarii atractive in functie de performante ( salariu fix + procent din comision + procent din vânzări ).

  • Online interview
  • Ati mai lucrat in domeniu / domenii asemanatoare ( reparatii service electronice, vanzari electronice/bijuterii ) ? Daca da, detaliati.
  • Aveti experienta in vanzari ? Cum s-au realizat acestea ( in cadrul job-urilor anterioare, experiente vanzari persoana fizica )? Vanzarile se realizau in mediul online/offline ? Detaliati.
  • Puteti aduce referinte de la fostul loc de munca?
  • Descrieti cum ati contribuit activ la solutionarea unei PROBLEME la fostul loc de munca.
  • Ce salariu v-ar motiva? Ati prefera un salariu fix sau bazat pe indici de performanta ( salariu de baza + bonusuri ).