Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.
Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
* all languages are compulsory
Address
Number of vacancies
1

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare
  • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu (scris si vorbit).
  • Foarte bune cunostinte de MS Office (Word, Excel, PowerPoint).
  • Utilizarea unor programe de gestiune reprezinta un avantaj (tip ERP).
  • Persoana ordonata, calma, orientata spre detalii si rezultate.
  • Seriozitate si promptitudine in rezolvarea sarcinilor.
  • Atitudine pro-activa, responsabila.
  • Excelente abilitati de comunicare si relationare.
  • Capacitate de lucru atat in echipa, cat si individual.
  • Persoana flexibila, deschisa, adaptabila.
  • Capacitate sporita de lucru cu termene limita.
  • Experienta de lucru in domeniul vanzarilor constituie un avantaj.

Descrierea jobului

  • Validare comenzi si inregistrare in program dedicat  ERP.
  • Asigurare livrare comenzi catre clienti (fara intarziere).
  • Verificare periodica stocuri produse.
  • Intocmire oferte pe baza solicitarilor primite de la clienti, sub indrumarea superiorului ierarhic.
  • Mentinere comunicare profesionala in ceea ce priveste clientii, dar si celelalte departamente ale companiei.
  • Aprofundare constanta a produselor/echipamentelor din portofoliu.
  • Prospectare clienti in vederea extinderii portofoliului actual.
  • Asigurare suport a agentilor de vanzari.