Job details

Asistent medical generalist in Suedia (spitale)

Responsive Employer
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years), Executive (>10 years)
Employment type
Full time
Monthly net salary
3000 - 5500 €
Number of vacancies
50

DESCRIEREA JOBULUI:

– Îngrijirea pacientului și interacțiunea cu pacienții

– Executarea procedurilor medicale și de asistență medicală (lucru în echipă cu ceilalti asistenți medicali)

– Cooperarea strânsă cu medicii și colegii din spital

– Gestionarea documentației medicale

CERINȚE:

– Diplomă de absolvent a unei școli postliceale sanitare sau universități – specializarea ASISTENT MEDICAL GENERALIST

Certificat de membru OAMGMAMR

Minim 4 ani experiență de lucru (experiența în chirurgie, geriatrie, terapie, infecțioase și alte secții din  spital)

– Cunoașterea limbii suedeze, nivel B2 (compania organizează cursuri de suedeză, exclusiv online)

– Proactivitate, ambiție, capacitatea de a lua decizii și de a reacționa rapid și flexibil la nevoile în schimbare ale pacientului

– Abilități excelente de comunicare, o atitudine pozitivă, încredere în sine și dorința de a crește profesional

OFERTA DE MUNCĂ:

Contract de munca pe perioada nedeterminata

Salariu foarte bun, aproximativ de la 3000 EUR net/luna pana la 5500 EUR net/luna

 BONUSURI (sporuri suplimentare), atunci cand se lucreaza ore de dupa-masa, tura de noapte, weekenduri si in zile de sarbatoare

  CAZARE GRATUITA, cat mai aproape de locul de munca

  Bilete de avion (dus-intors), platite intotdeauna de catre companie

  Program flexibil de lucru/vacanta 4/6 saptamani in Suedia, alternativ cu 2/3 saptamani posibilitate de intoarcere in Romania, pentru odihna). Viata profesionala se poate combina cu viata de familie.

 Mediu de lucru foarte prietenos. Colegii vor ajuta asistenții medicali sa se adapteze si isi vor impartasi experienta.

  Cursuri de limba suedeza, in cadrul companiei (6 luni, exclusiv online)

 Instruire medicala, alaturi de asistenti norvegieni, pentru a intelege foarte bine diferentele intre sistemul sanitar din România și cel din Suedia

  • Online interview
  • Când ați obținut diploma de asistent medical generalist?
  • Unde ați lucrat în ultimii 3 ani (ce spital, ce secții) și ce funcții ați avut?
  • Care este scopul/motivul principal pentru care vă doriți un loc de muncă în Scandinavia?
  • Participanții din grupurile suedeze încep cursul de limbă în noiembrie 2021. Ați fi de acord să învățați suedeza, pentru a lucra în Scandinavia ulterior?