Job details

Asistent medical generalist in Norvegia

Responsive Employer
Career level
No experience, Entry (0-2 years), Middle (2-5 years), Senior (5-10 years), Executive (>10 years)
Employment type
Full time
Monthly net salary
3000 - 5500 €
Number of vacancies
50

Descrierea jobului:

  • Îngrijirea pacienților în casele de îngrijire vârstnici și în proiectele de îngrijire la domiciliu (vizitarea pacienților în casele lor, deplasarea cu mașina companiei)
  • Interacțiune plăcută și profesională cu pacienții
  • Executarea procedurilor medicale și de asistență medicală (lucru în echipă cu ceilalți asistenți medicali)
  • O cooperare strânsă cu membrii familiei pacienților, medicii și colegii
  • Gestionarea documentației medicale

Cerințe:

  • Diplomă de absolvent a unei școli postliceale sanitare sau universități – specializarea ASISTENT MEDICAL GENERALIST
  • Certificat de membru OAMGMAMR
  • Experiența de lucru anterioară reprezintă un avantaj
  • Cunoașterea limbii norvegiene, nivel B2 (compania organizează cursuri de norvegiană, exclusiv online)
  • Motivația de a învăța limba norvegiană și de a participa la cursul intensiv, organizat online în perioada de pregătire
  • Proactivitate, capacitatea de a lua decizii și de a reacționa rapid și flexibil la nevoile în schimbare ale pacientului
  • Abilități excelente de comunicare, o atitudine pozitivă, încredere în sine și dorința de a crește profesional în domeniu
  • Permisul de conducere este un avantaj (pentru proiectele de îngrijire la domiciliu)

Oferta de muncă:

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata, direct cu angajatorul norvegian
  • Salariu foarte bun, aproximativ de la 3000 EUR net/luna pana la 5500 EUR net/luna
  • BONUSURI (sporuri suplimentare), atunci cand se lucreaza ore de dupa-masa, tura de noapte, weekenduri si in zile de sarbatoare
  • CAZARE GRATUITA, cat mai aproape de locul de munca
  • Bilete de avion (dus-intors), platite intotdeauna de catre companie
  • Program flexibil de lucru/vacanta 4/6/8 saptamani in Norvegia, alternativ cu 2/4/6 saptamani posibilitate de intoarcere in Romania, pentru odihna). Viata profesionala se poate combina cu viata de familie.
  • Mediu de lucru foarte prietenos. Colegii vor ajuta asistenții medicali sa se adapteze si isi vor impartasi experienta.
  • Cursuri de limba norvegiana, in cadrul companiei (6 luni, exclusiv online)
  • Instruire medicala, alaturi de asistenti norvegieni, pentru a intelege foarte bine diferentele intre sistemul sanitar din România și cel din Norvegia
  • Online interview
  • Când ați obținut diploma de asistent medical generalist?
  • Unde ați lucrat în ultimii 3 ani și ce funcții ați avut?
  • Care este scopul/motivul principal pentru care vă doriți un loc de muncă în Scandinavia?
  • Participanții din grupurile norvegiene încep cursul de limbă în noiembrie 2021. Ați fi de acord să învățați norvegiana, pentru a lucra în Scandinavia ulterior?