Job details

Asistent manager

Responsive Employer
This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Advanced
Address
Number of vacancies
1

CERINTE SI RESPONSABILITATI

  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;

  • Constituie un avantaj cunoasterea unei alte limbi straine de circulatie internationala;

  • Cunostinte bune de operare PC: MS Office, Word, Excel, navigare internet;

  • Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;

  • Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;

  • Capacitate de a respecta termene limita;

  • Atenție catre detalii;

  • Placere si abilitate de a invata lucruri noi;

  • Responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate;

  • Indeplinirea activitatilor zilnice de secretariat, precum preluarea si direcționarea apelurilor telefonice, primirea vizitatorilor si anunțarea persoanelor de contact din societate, asigurarea protocolului in cadrul intalnirilor, in conformitate cu cerințele zilnice;

  • Tine legatura cu furnizorii de consumabile, precum apa, cafea, papetarie, etc.;

  • Preluarea, inregistrarea, distribuirea la compartimentele implicate, indosariere si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati;

  • Redactarea corespondentei de afaceri necesara desfasurarii activitatii zilnice;

  • Asigurarea transmiterii documentelor prin posta, fax, e-mail;

  • Actualizarea bazei de date documente;

  • Elaborarea si redactarea documentelor si situațiilor cerute de management;

  • Asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei;

  • Intocmirea si expedierea facturilor, mentinerea evidentei de contabilitate primara, mentinerea relatiei cu bancile si institutiile publice.

BENEFICII

  • Un loc de munca sigur intr-o de societate de consultanta de succes;

  • Oportunitati de crestere si dezvoltare profesionala;

  • Locatie accesibila si mediu de lucru placut;

  • Bonusuri in functie de performanta;

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata.