Job details

3.6

ASISTENT MANAGER

Career level
No experience, Entry (0-2 years), Middle (2-5 years), Senior (5-10 years), Executive (>10 years)
Employment type
Part time
Address
Number of vacancies
1

Iţi doreşti să fii competitiv, să evoluezi constant şi să lucrezi cu cei mai buni? Alătură-te echipei noastre!
Grup Chropyňská, prin Ramira, caută ASISTENT MANAGER  pentru punctul  de lucru din localitatea Sibiu.

Candidatul ideal:

- absolvent de studii medii/superioare;

- abilităţi operare PC;

- cunoaşterea limbii engleze cel puţin la nivel mediu;

- seriozitate, dinamism, punctualitate;

- persoană matură, responsabilă.

Descrierea jobului:

- Răspunde, preia mesaje şi transferă apelurile telefonice către toate departamentele oferind informaţii apelanţilor;

- Organizează întâlniri şi rezervări de călătorie pentru personalul din cadrul firmei;

- Distribuie corespondenţa;

- Primeşte vizitatorii şi îi dirijează în funcţie de nevoile acestora;

- Caută informaţiile necesare solicitate utilizând surse cum ar fi internetul;

- Efectueză comenzile de consumabile pentru birou în conformitate cu o planificare lunară;

- Asigură transmiterea / recepţionarea documentelor prin poştă, fax, e-mail;

- Elaborează şi redactează documentele şi situaţiile cerute de management;

- Ţine evidenţa zilnică a orelor lucrate de către angajaţi în cadrul firmei;

- Responsabil pentru păstrarea dosarului de resurse umane si de actualizarea periodică a acestuia;

- Gestionează echipamentele folosite în cadrul companiei;

- Se deplasează la diferite instituţii pentru îndeplinirea sarcinilor administrative în cadrul firmei şi în cadrul proiectelor;

- Oferă suport pentru alte activităţi administrative;

- Participă la şedintele organizate în cadrul firmei atunci când îi este solicitată prezenţa.

Beneficii:

 - Şansa de a lucra într-o echipă tânără, dinamică, dornică de afirmare şi progres;

- Mediu de lucru motivant;

- Oportunităţi de dezvoltare personală şi profesională.

Descrierea companiei

Ramira este unul dintre cei mai importanţi furnizori de dispozitive de sudură din România pentru industria auto, o companie al cărei renume este consolidat de grupul din care face parte de la începutul anului 2013 – Grup Chropynska.

Grupul numară peste 1000 de angajaţi, dintre care 400 sunt ai Ramirei.

Patronatul ceh, cu o viziune pe termen lung, a finalizat proiectele de investiţii începute, şi în acelaşi timp, a derulat altele noi, constând în achiziţia de utilaje performante pentru prelucrări şi control, amenajarea spaţiilor de producţie, crearea condiţiilor moderne de muncă, a spaţiilor de instruire pentru angajaţi şi promovarea firmei pe piaţa de profil, aşa încât astăzi Ramira se bucură de apreciere ca furnizor în industria auto mondială.

“Suntem prezenţi în industria de automobile de peste 15 ani, cu o experienţă de peste 40 de ani în construcţia de maşini şi echipamente. Bazându-ne pe valorile companiei – responsabilitate, integritate şi flexibilitate – construim performanţa specifică unei firme cu un nivel ridicat de inginerie, care indeplineşte cerinţele de integrare a industriei în conceptul Industry .

Dezvoltarea noastră tehnologică ne-a impus o performanţă profesională de excepţie.

Toate aceste asigură competivitatea şi calitatea produselor furnizate.