Job details

Area Sales Representative - Bucuresti

Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Address
Monthly net salary
450 - 500 €
Number of vacancies
1

Provocarea se adresează persoanelor interesate in dezvoltarea unei cariere de succes, intr-un mediu de lucru profesionist. Se ofera un pachet salarial atractiv, in concordanta cu performanta dovedita.

Responsabilitati:

Este responsabil de realizarea obiectivelor de vanzari (cantitative si calitative) in zona alocata.
Introduce zilnic, pana la ora stabilita prin procedura interna, comenzile de marfa si toate informatiile solicitate de sistemul informatic.
Este responsabil de recuperarea debitelor de la clientii gestionati; urmareste debitele clientilor si se implica in rezolvarea problemelor legate de plata, conform politicilor companiei, implementeaza planul de recuperare a debitelor.
Verifica si analizeaza permanent stocul de produse al fiecarui client in vederea optimizarii nivelului acestuia si a raportarii corecte.
Verifica existenta tuturor sortimentelor de marfa, conform portofoliului de produse listate, calitatea produselor si termenul de valabilitate conform principiului FEFO (produsul cu termenul de valabilitate cel mai scurt va avea prioritate la expunere) si, de asemenea, existenta stocului minim agreat la raft.
Asigura respectarea procedurii pentru produsele expirate, luand masuri proactive de prevenire sau minimizare a cantitatii acestora.
Se preocupa permanent de marirea numarului de plasari suplimentare.
Raspunde de realizarea standardelor de executie, conform politicilor companiei.
Verifica implementarea corecta a politicii de preturi (valabil si pentru promotii) si anunta superiorul direct in legatura cu neconcordantele sesizate.

Cerinte:

Atitudine pozitiva.
Orientare catre client.
Abilitatea de a face clienti noi.
Abilitatea de a stabili obiective zilnice, saptamanale si lunare.
Experienta in domeniul produselor lactate sau intr-un domeniu asemanator.
Dorinta de a obtine rezultate cat mai bune.
Capacitate de lucru cu supervizare minima (automotivare).
Persoana proactiva.
Aspect fizic placut (curat si ingrijit).
Permis de conducere (minimum 2 ani, fara evenimente).
Studii superioare – de preferat.
Cursuri de vanzari - de preferat.