Job details

Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Number of vacancies
2

Candidatul ideal

  • Studii superioare de specialitate in domeniul economic (Contabilitate si Informatica de Gestiune) probate printr-un test scris organizat la sediul firmei;
  • Experienta pe un post similar de minim 3 ani;
  • Cunostinte solide de operare PC ( Excel), programe de contabilitate (CIEL V7, Saga , CLASSQL - constituie un avantaj) ;
  • Operare Pachetul Microsoft Office:(Word, Excel, Power Point);
  • Cunostinte de legislatie fiscala si economice actualizate la zi;
  • Abilitati de gestionare a datelor;
  • Abilitati de analiza si sinteza
  • Abilitati de a lucra cu termene;
  • Constionciozitate si atentie la detalii;
  • Curs Inspector Resurse Umane, reprezinta un avantaj
  • Sa detina permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative conform prevederilor legale in vigoare (privind extrase de banci, registrul de casa, clienti, furnizori, diverse tranzactii etc);
  • Analiza si urmarirea rulajelor si soldurilor conturilor prelucrate, compensari clienti- furnizori );
  • intocmirea si arhivarea documentelor justificative si ale registrelor contabile conform cu legislatia in vigoare
  • Intocmirea declaratiilor lunare/trimestriale/anuale obligatorii conform legislatiei in vigoare;
  • Intocmirea si verificarea balanta
  • Verificarea corectitudinii inregistrarilor contabile
  • Participarea la intocmirea situatiilor financiare;
  • Mentinerea relatiei cu clientii ( telefon, e-mail);
  • Organizeaza si urmareste mentinerea legaturii permanente cu institutiile statului.

Iti oferim oportunitatea de a face parte dintr-un colectiv prietenos si experimentat:

  • Salariu motivant si prime periodice
  • Instruire si posibilitatea de a te dezvolta profesional

Descrierea companiei

Cu vechime foarte mare pe piata serviciilor contabile, inca din anul, SC 4U CONTAB PROJECT SRL isi mareste echipa pentru a sustine activitatea rezultata in urma increderii , calitatii si respnsabilitatii de care am dat dovada de-a lungul timpului.

Suntem cei care putem sa va asistam in materializarea ideilor de afaceri, Efectuam rapoarte financiare periodic impreuna cu interpretarea lor necesara la managementul fimei dvs, acoperim o gama foarte larga de domenii de activitate, calitatea si profesionalismul echipei se reflecta in cresterea continua a numarului de clienti.