Job details

Analist Credite Persoane Fizice

Responsive Employer
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
* all languages are compulsory
Address
Number of vacancies
1

Responsabilitati:

- Analiza de credite si produse care sunt dedicate persoanelor fizice si inaintarea unei propuneri de aprobare / respingere persoanelor / comitetelor de decizie .
-Verificarea capacităţii de rambursare a împrumutaţilor pe întreaga perioadă de creditare şi încadrarea volumului total al creditelor şi dobânzilor aferente în posibilităţile de rambursare ale acestora;
-Analiza documentatiilor de credit primite , intocmirea  fisei scoring si formularea unei propuneri cu privire la volumul creditului, termene de rambursare, condiţiile de garantare, utilizare, dobânzi şi comisioane;

Cerinte

-Studii Superioare Economice absolvite
- Experienta de minim 1 an in domeniul analizei credite persoane fizice sau experienta in vanzari credite Retail
- Cunosterea produselor bancare destinate clientilor persoane fizice
- Foarte buna capacitate de analiza si sinteza
- Bune abilitati de organizare, planificare si comunicare