Career level

Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)

Spoken languages

English

Job Address(es)

This job is inactive, but you can still send your resume to the company

Candidatul ideal

  • Studii superioare - specializarea turism reprezinta un avantaj;
  • Experienta minimum 3 ani in agentie de turism;
  • Limba engleza – nivel avansat;
  • O alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte generale de turism, destinatii/ produse;
  • O atitudine proactiva, deschisa, empatica, dornica de dezvoltarea personala;
  • Dorinta de a lucra in echipa;
  • Abilitati de vanzare in vederea atragerii de noi clienti;
  • Ablitati de comunicare si planificare.

Descrierea jobului

  • Prezentarea programelor turistice organizate, în funcţie de destinaţia solicitată si de particularitatile/ preferintele clientilor;
  • Promovarea destinaţiior turistice noi şi propunerea de variante turistice posibile pe baza consultării ofertelor;
  • Întocmirea şi înregistrarea documentelor conform procedurilor agenţiei;
  • Utilizarea sistemelor proprii de rezervari ale agentiei si a altor sisteme de rezervare;
  • Pastrarea evidentei vanzarilor structurate pe destinatii si natura serviciilor oferite;
  • Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiei cu agentiile colaboratoare si firmele deja existente;
  • Atragerea de noi clienti.

  • Online interview
  • Ce te-a determinat sa aplici la acest post?
  • Care este perioada minima la care te gandesti sa o petreci pe acelasi post, respectiv in aceeasi companie?
  • Ce ai avea nevoie sa-ti ofere compania la care lucrezi pentru a-ti atinge potentialul maxim?
  • Descrie-te in maxim 4 cuvinte, folosind atat calitati, cat si defecte.
  • Care sunt asteptarile tale financiare pentru acest post, luaind in considerare experienta ta?