Job details

Back office agent- GERMANA - Brasov

Responsive Employer
Career level
No experience, Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
German - Medium , English - Medium
Address
Number of vacancies
2

Descrierea jobului

Principala activitate a acestui proiect consta in procesarea, evaluarea, modificarea, structurarea datelor extrase din spatiul online a platformei e-commerce eBay
Activitatea secundara consta in crearea unui continut valid, corect din punct de vedere gramatical si formulat logic, fara a incalca drepturi de autor

Candidatul ideal:

• Cunostinte de limba Germana si Engleza la un nivel mediu
• Abilitati excelente de comunicare scrisa
• Abilitati multitasking
• Abilitati bune de operare PC si viteza de tehnoredactare
• Adaptabilitate si capacitate de a gasi rapid solutii
• Minim diploma de absolvire liceu

Ce iti vom oferi noi:

• Un job lipsit de stres si fara interactiune scrisa sau vorbita cu clientii

• Program fix (Luni-Vineri) fara weekenduri si fara sarbatori
• Program de dimineata
• Contract de munca pe perioada determinata cu posibilitate de prelungire
• Spatiu de lucru modern / in prezent home office
• Oportunitatea de a te dezvolta personal si profesional
• Asigurare medicala privata
• Abonament 7 Card si Bookster

Descrierea companiei:

Pasiunea noastra este un serviciu pentru clienti excelent - in, Competence Call Center a fuzionat cu TELUS International si acum face parte din acesta. De atuncide membri ai echipei ofera servicii pentru clienti in cele mai bune conditii, in peste 50 de limbi pentru parteneri internationali si bine-cunoscuti.

Echipa noastra de recrutare este bucuroasa sa va raspunda la intrebari.

Doar candidatii selectati vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu.
Postul este disponibil in Brasov.
Multumim!