Job details

Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Address
Number of vacancies
1

Responsabilitati:

- Rezolvarea problemele de HW / SW / printare / retea / telefonie ale utilizatorilor (angajatilor);
- Administrarea infrastructurii informatice;
- Instalarea si configurarea statiilor de lucru, laptop & tableta & telefon
- Gestiunea si inventarierea statiilor de lucru la nivel HW / SW / retea;
- Escalarea problemelor catre sefii ierarhici / furnizori servicii.
- Colaborarea cu celalalte departamente din companie pentru a oferi solutii eficiente;
- Supravegherea mecanismelor de securitate si backup a datelor;
- Suport pentru aplicatii interne de business;
- Comunicare buna si prompta cu oamenii non-tehnici.

Cerinte:
- Microsoft Windows (instalare, configurare, depanare);
- Cunostinte medii Google Suite for business (docs / sheets / etc - la nivelul de a explica utilizatorilor)
- Cunostinte medii retelistica (routere, VPN, WiFi) si telefonie fixa si mobila, despre echipamente de printare / stocare de date, despre arhitectura calculatoarelor si a perifericelor si capacitatea dе a cauta si instala drivere si firmware necesar acestora;
- Limbă engleza preferabil nivel B2

- Se apreciaza in plus cunostinte cel putin primare MSSQL, virtualizare, linux, html

Beneficii:

- bonuri de masa

- transport asigurat sau decontat

- program de lucru: de luni pana vineri de la 7:30 la 16 (cu 30 minute pauza de masa). Sambata, duminica si zilele de sarbatori legale nu se lucreaza.