Job details

ACHIZITOR - BUYER

Looking for Premium Talent
Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Number of vacancies
2

Responsabilități:

  • Achiziționarea produselor de la furnizori existenți, negocierea contractelor cu noi furnizori de bunuri din tara si din afara tarii
  • Urmărirea procesului comanda-confirmare cu termen-verificare factură
  • Identificarea  de furnizori noi de bunuri si se asigura de cel mai optim raport calitate - pret;
  • Verifica si analizeaza stocurile, transmitand comenzi de rulaj pentru evitarea situatiilor out of stock.
  • Examinează ofertele și inițiază contracte

Cerințe:

  • Experientă pe un post similar, cunostinte de  achizitii internationale si conditii INCOTERMS
  • Abilități de negociere, de rezolvare a situatiilor neprevazute, rapiditate, promptitudine
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel avansat
  • Cunoștințe de utilizare a pachetului Office
  • Abilități bune de comunicare și colaborare.

 Beneficii:

  • Salariu atractiv;
  • Tichete de masa;
  • Asigurare medicala