This job is no longer active.

Career level

Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)

Job Address(es)

Bucharest

Also hiring from

Bucharest

Gothaer Asigurari Resigurari angajaza in Bucuresti!

Iti plac vanzarile si rezultatele sustinute? Iti doresti sa lucrezi intr-un mediu dinamic in care performanta este recunoscuta si remunerata corespunzator? Vrei sa faci parte dintr-o echipa tanara de profesionisti dedicati in intregime clientilor sai si orientati catre rezultate si crestere profitabila? Alatura-te echipei noastre!

Gothaer Asigurari Reasigurari recruteaza echipa de vanzari pentru Sucursala Municipiului Bucuresti.

In acest sens, in prezent recrutam un Account Manager Brokeri de Asigurari - Inspector Coordonator Brokeri.

Responsabilitati principale:

  • Raspunde de coordonarea si oferirea suportului necesar unui portofoliu de brokeri de asigurari alocat;
  • Raspunde de indeplinirea planului de vanzari prin construirea si mentinerea unor parteneriate solide cu brokerii de asigurari;
  • Ofera tot suportului necesar partenerilor brokeri astfel incat acestia sa cunoasca si sa vanda produsele de asigurari si serviciile companiei;
  • Se ocupa de activitatea de administrare a portofoliului pentru toate tipurile de asigurare practicate de societate
  • Dezvolta permanent reteaua de brokeri din responsabilitatea sa directa si contribuie activ la instruirea, indrumarea si buna colaborare cu acestia;
  • Isi dezvolta portofoliul de brokeri in administrare prin identificarea, contactarea directa si selectia acestora in conformitate cu standardele societatii;
  • Evalueaza permanent cantitativ si calitativ activitatea fiecarui broker din portofoliul coordonat cautand permanent solutii pentru imbuntatirea colaborarilor si cresterea volumelor de vanzari;
  • Cauta solutii pentru dezvoltarea continua a portofoliului de polite de asigurari vandute de fiecare intermediar si pentru maximizarea rezultatelor colaborarii cu brokerii de asigurare.

Ce cautam la viitorii colegi:

  • Experienta in asigurari, in vanzari, pe roluri similare celor disponibile - minim 2 ani;
  • Bune abilitati de vanzare, negociere si comunicare interpersonala;
  • Atitudine orientata spre client;
  • Munca in echipa;
  • Atitudine pozitiva orientata spre obtinerea de rezultate;
  • Spirit analitic si sintetic; initiative;
  • Receptivitate la nou;
  • Capacitate de decizie rapida si de a lucra sub presiune;
  • Responsabilitate, adaptabilitate, flexibilitate, creativitate

Ce oferim:

  • Pachet de beneficii atractiv care include salariu fix, beneficii atractive si o parte variabila lunara corelata cu nivelul de performanta;
  • Angajarea se face pe baza Contractului Individual de Munca;
  • O cariera de succes in domeniul asigurarilor, in cadrul unei companii in dezvoltare care incurajeaza si stimuleaza profesionalismul si performanta;
  • Imbinarea experientei locale cu know-how-ul global;
  • Un mediu de lucru in care profesionalismul, increderea si colaborarea asigura premisele implementarii ideilor tale de dezvoltare si imbunatatire a divereselor arii de activitate ale companiei;
  • O echipa de management deschisa ideilor creative si concentrata pe dezvoltarea profesionala a angajatilor sai;

Aplica acum pe BestJobs! (Doar candidatii selectati pe baza CV-ului vor fi contactati.)

Despre Gothaer:
Gothaer Asigurari Reasigurari isi propune sa fie prima optiune a clientilor sai, avand standarde inalte in ceea ce priveste calitatea produselor si serviciilor de asigurare oferite si bazandu-se totodata pe experienţa vasta si pe sprijinul grupului Gothaer din care face parte. Cu o experienta de aproape 200 de ani in domeniul asigurarilor, grupul Gothaer este una din cele mai importante companii de asigurari mutuale din Germania. Gothaer este asiguratorul ales de peste millioane de clienti, gestionand un portofoliu de active de peste 22 miliarde Euro si un volum anual de prime brute subscrise de aproximativ 4 miliarde de Euro. La un an de la intrarea pe piata din Romania, Gothaer Asigurari Reasigurari Reasigurari urmeaza o strategie axata pe crestere profitabila prin construirea unor relatii de parteneriat bazat pe calitatea serviciilor oferite, pe increderea si respectarea promisiunilor facute clientilor, angajatilor si colaboratorilor sai.