ABSOLVENT ARHITECTURA

Career level

Middle (2-5 years), Entry (0-2 years)

Spoken languages

English

Gross salary / month

500 - 800 €

Descriere Graphtec :

Suntem o firma producatoare tip “tailor-made” (la comanda) de mobilier comercial, POSM, semnalistica, Toteme, statii de benzinarie, display-uri, rafturi de tigari, standuri expizitionale, roof-tops si multe peste 120 de specialisti in Design, Proiectare, Productie, Vanzari. Sustinem comunitatea in permanenta, ajutand licee si facultati locale din Constanta prin proiecte de caritate de branding dar si prin finalizarea de proiecte, dar avem si prezenta la evenimente de business: Forbes, Euroshop Dusseldorf, Elite Business Women si multe altele.

Cerinte

- Angajam tineri absolventi ai facultatii de arhitectura ce doresc sa experimenteze  alte domenii conexede tip artistice, tehnice , grafica, publicitate

- dorim absolventi ai sectiilor: arhitectura de interior, design de produs, mobilier si amenajari interioare.

-obligatoriu cunostinte de utilizare a soft-urilor Autocad(2D, 3D);
- cunoasterea altor programe de proiectare si detaliere (Solidworks, Rhinoceros etc.) - cunostintele in utilizarea sofware prezentare 3D reprezinta un avantaj;
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii, respectarea termenelor limita ,perseverenta
- cunostinte bune de Microsoft Office;
- cunostinte de limba engleza: nivel  avansat;
- disponibilitate la calatorii nationale si internationale (masuratori de executie, relevee

Responsabilitati:

- proiecteaza produse adaptate cerintelor clientului , intocmeste estimate de consum in vederea ofertarii
- realizeaza documentația tehnică necesară executăriirodusului;
- stabilirea impreuna cu seful de proiect a solutiilor constructive optime de executie
- intocmeste proiectele de executie in vederea lansarii in productie a comenzilor si urmareste realizarea acestora in procesul de fabricatie;
- acorda suport tehnic departamentului de productie in alegerea solutiilor constructive se va tine seama de cerintele din tema de proiectare si de conceptele si procesele care sunt implementate in cadrul Companiei.
- asigurarea predarii comenzilor la termen si asistenta in executie in fabrica de productie prin vizite zilnice cu echipa tehnica
- imbunatateste permanent produsele existente cu scopul de a evolua si progresa
- cauta solutii prin care sa reduca cheltuielile de fabricatie , raportate la mediu si materiale

BENEFICII:

-pregatire si specializare la locul de munca in primele 3 luni printr un program sustinut de companie

-dezvoltare personala sirofesionala prin activitatea desfasurata zilnic

-participare la programe de realizare machete si prototip in echipa
-activitate ce asigura provocari zilnice si reusite profesionale permanente
-posibilitatea de a decide final in proiectele gestionate

-rezultate profesionale personale prin individualitate in proiecte
-participarea la targuri si expozitii nationale si internationale

-evidentiere in cadrul programelor de responsabilizare sociala desfasurate in liceele din constanta

-dezvoltarea in comunicare prin contact direct cu clientii in vederea proiectarii
-lucru in cadrul unei echipe tinere si pline de entuziasm formata din specialisti care te sustin
-pachet de beneficii raportat  la performanta discutate la angajare
-contract de munca pe minim 3 ani
 Te asptam in echipa noastra :)