KRETAN TOUR

5.00 out of 1 rating

Strada Știrbei Vodă, 84, Bucharest, Romania

Contact Follow

Candidatul dorit

- Cunostinte avansate de limba engleza, orice alta limba straina cunoscuta reprezinta un avantaj

- Cunostinte de operare PC (Microsoft Outlook, Word, PowerPoint )

- Experienta intr-o agentie de turism este binevenita, dar nu obligatorie.

Ne dorim un coleg sau o colega cu initiativa, corect si ambitios. Ne asteptam sa fii mereu dornic de a invata lucruri noi, cu o atitudine deschisa si prietenoasa, rabdator cu solicitarile clientilor, atent la detalii si organizat.

Descrierea jobului

Pozitia de agent de turism presupune:

  • Preluarea apelurilor telefonice si consemnarea solicitarilor
  • Configurarea ofertelor turistice pe baza unei proceduri specifice si comunicarea acestor recomandari si sugestii clientilor
  • Conceperea materialelor de promovare (descrieri hoteliere, ghidaje turistice, postere, tabele tarifare etc)
  • Realizarea documentelor de calatorie (vouchere, rezervari, liste de participanti, asigurari de calatorie etc )
  • Incasarea si facturarea platilor
  • Promovarea agentiei noastre pe retelele de socializare
  • Completarea permanenta a bazei de date si pastrarea relatiilor cu clientii si partenerii
  • Receptia turistilor cazati la hostelul nostru, aflat in aceeasi incinta si intocmirea documentelor de cazare.
  • Updatarea rezervarilor primite telefonic si prin programele online de Rezervari
  • Capacitatea de a lucra in echipa si de a transmite informatii colegilor

Descrierea companiei

Agentia Kretan Tour este tur-operator specializat exclusiv pe destinații din Grecia continental si insulară. Cu o experiență de peste 14 ani în turismul de nișă, ne-am remarcat pe piață prin pachetele turistice complete (transport, cazare și masă, rent a car, bilete de ferry-boat etc.), flexibile și personalizate pentru fiecare cerere în parte.

Pe lângă sejururi individuale, organizăm circuite de grup, în locații inedite. Traseele și serviciile propuse sunt atent alese pentru a vă oferi  o experiență culturală interesantă și un program relaxant. Ne definim activitatea prin atenția și interesul arătat fiecărei cereri primite. In plus, ne ocupam si de un hostel (Kretan Hostel), destinat cazarii turistilor straini, dar si romani.

Daca doresti sa aplici pentru aceasta pozitie, te rog sa ne trimiti CV-ul tau pe email: . Multumim!