Diese Stellenanzeige ist nicht mehr gültig.

Karrierestufe

Einsteiger (0-2 Jahre), Mittlere Stufe (2-5 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Deutsch, Englisch

Einsatzort

Frankfurt am Main

Rekrutieren auch aus

Târgu Mureș, Cluj-Napoca, Brașov, Iași, Constanța, Ploiești, Pitești, Sibiu, Craiova, Satu Mare, Baia Mare, București, Timișoara

Descrierea companiei

Suntem o echipa tânără in căutarea unui Web designer. Iți dorești sa lucrezi într-un mediu dotat cu Hardware de ultima generație? Vrei libertatea de a-ți alege „uneltele” si un programul de lucru?
Noi oferim un Job plin de provocări într-o atmosfera moderna si cu multe beneficii. Biroul nostru este situat in centrul orașului Frankfurt - Germania. Realizam si dezvoltam site-uri web, oferim soluții flexibile si profesionale firmelor de mărime mare si medie.

Candidatul ideal

- Capabil de a fi independent, creativ și atent la detalii, cu dorința de a se dezvolta si de a se autodepăși, sociabil, creativ si organizat.
- Sa aibă experiență si cunoștințe solide in utilizarea programelor din suita Adobe Creative (Photoshop, Illustrator), precum cunoștințe despre tehnologiile Web: HTML, CSS, PHP, MySQL.
- Se cer cunoștințe avansate de limba engleza.

Opțional

- Abilitatea de a participa în definirea proiectelor.
- Limba germana este un avantaj.

Descrierea jobului

- Participarea la dezvoltarea imaginii noastre si a clienților noștri. Realizarea unor soluții de design și implementare eficientă.
- Stabilirea și încadrarea în termene-limită pentru repararea unui defect, unei versiuni, sau adăugarea unei funcționalități noi la o aplicație deja existentă.
- Crearea de pagini de landing pages și microsite-uri pentru campanii de marketing și alte proiecte.
- Dezvoltarea continua a cunoștințelor si competențelor din domeniul IT si al programării Web.
- Contribuția la proiecte, atât interne cat si pentru clienții noștri.
- Realizarea si dezvoltarea site-urilor web.

Beneficii

- Bonusuri pentru fiecare proiect realizat.
- Program de lucru flexibil.
- Cazare in apropierea locului de munca.
- Pana la 30 de zile de concediu.

Trimite-ne CV-ul tău cu POZA si nu uita sa te pui in evidenta prin Proiectele la care ai lucrat pana acum.

Mulțumim si ne bucuram de CV-ul tău!

  • Online-Interview
  • De ce crezi ca ești cel mai bun pentru echipa noastră?
  • Te vezi lucrând in afara tarii?
  • Ce așteptări salariale ai avea?