Karrierestufe

Einsteiger (0-2 Jahre)

DRÄXLMAIER Group este de peste 50 de ani un promotor al inovațiilor, aflându-se în top 100 furnizori ai industriei automotive din lume. Prin metode inteligente și sustenabile, compania produce sisteme electrice moderne și interioare exclusiviste pentru mașinile premium. Zilnic, cei aproximativ 70 de mii de angajați din întreaga lume contribuie cu pasiunea și entuziasmul lor la crearea caracterului vehiculelor de lux. Aceștia susțin leadership-ul tehnologic al companiei prin inițiativă, asumarea responsabilității și dorința de a crea mereu ceva nou.

Căutăm un Stivuitorist Senior care să se alăture compartimentului Depozit din cadrul departamentului Logistică . Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilităţi:

• Asigură buna desfășurarea activităților de încărcare- descărcare și transport din deposit și zonele aparținătoare a cestuia

• Descarcă/ încarcă camioanele cu ajutorul stivuitorului

• Realizează manevre în vederea deplasării pentru ridicarea/ coborârea și transportul containerelor și paleților cu material de pe rafturi cu etajere “Hochregal"

• Alimentarea producției cu cabluri și alte materiale, prin transportarea acestora cu stivuitorul în locurile special destinate;

• Secventionarea produselor de KSK in vederea livrarii la client.

Cerinţe:

• Cunoașterea proceselor din Depozit

• Studii medii finalizate

• Abilitateade a lucra în echipă

Beneficii:

  • Training iniţial
  • Posibilităţi de avansare în carieră
  • Mediu de lucru competitiv

Daca esti o persoana responsabila care doreste  faca parte dintr-o echipa dinamica care isi desfasoara activitatea intr-un mediu multinational, te rugam sa aplici si online direct pe site-ul nostru, cautand titlul job-ului: Stivuitorist Senior.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondența electronică adresată oricăror adrese de email a DRÄXLMAIER Group, prin intermediul rețelelor de socializare (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea în cadrul unei platforme online de locuri de muncă, vă exprimați acordul expres și neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate de companiile din cadrul Grupului Draexlmaier.