Diese Stellenanzeige ist nicht mehr gültig.

SOFER AUTOCAR / AUTOBUZ GERMANIA, Fara comision

Karrierestufe

Einsteiger (0-2 Jahre), Mittlere Stufe (2-5 Jahre)

Einsatzort

München

Rekrutieren auch aus

Arad, Deva, Petroșani, Caransebeș, Timișoara

Brutto-Gehaltsschätzung pro Monat in Euro

1359 €

de la 1800 EURO lunar
*Candidatii care aplica la acest job trebuie cunoasca limba germana la nivel de conversatie. Recrutare FARA taxe sau comisioane.

Alatura-te echipei de soferi profesionisti romani din Germania. Colaboram cu societati de transporturi si de personal de pe tot teritoriul Germaniei formate din echipe de personal roman-german.
Suntem in cautarea de soferi de autocar pentru transport national in Germania, rute fixe pentru o companie de stat.

Beneficii
- salarizari peste mediile germane, in domeniu
- Sporuri pentru munca Duminica, sporuri de noapte, sporuri pentru lucrul de sarbatori.
- 12 Euro diurna zilnica
- angajatorul sustine candidatii in proportie de 50% cu cazarea primele trei luni (candidatul plateste maxim 250 EURO lunar pentru cazare)
- angajare si asigurare pe teritoriul Germaniei
- se acorda ajutor pentru inregistrarea in Germania la clasa 3 de impozitare
- se acorda ajutor pentru obtinerea alocatiei pentru copii
- se acorda ajutor pentru reinnoirea documentelor de atestare profesionala si permisului in Germania la momentul expirarii acestora

Cerinte:
- atestat transport persoane, card tahograf
- minim 1 an experienta
- CV in limba germana prezinta un avantaj
- cunostinte de nivel A2 a limbii germana
(Adultul poate sa inteleaga fraze izolate si expresii frecvent utilizate in domenii de interes nemijlocit (de exemplu, informatii legate de persoana si familie, cumparaturi, zona unde locuieste, activitatea profesionala). Poate sa comunice in situatii simple si obisnuite, care presupun un schimb de informatii simplu si direct referitor la subiecte familiare si uzuale. Poate sa descrie, cu mijloace simple, formatia sa profesionala, mediul sau inconjurator apropiat si sa evoce subiecte care corespund nevoilor sale imediate.
- disponibilitate plecare cu masina personala urgenta

Cazarea
- regim Hotel, Pensiune, Casa de vacanta
- se acorda ajutor pentru gasirea unei locuinte pentru dumneavoastra pentru a sta cu familia sau colegii de lucru
- se retrage din salariu la sfarsitul lunii

Responsabilitati
- conducerea autovehiculului in confort si siguranta optima
- prezentarea la locul de munca punctual
- vanzarea de bilete si abonamente in statiile de autobuz (dupa caz)
- mentinerea curateniei si ingrijirea autobuzului personal
(dupa caz)

Inainte de angajare se tine un interviu in limba Germana cu angajatorul in care se verifica cunostintele conversationale ale candidatului. Datorita faptului ca este vorba despre rute interne nu se pot accepta candidati fara cunostinte de limba Germana.