Karrierestufe

Mittlere Stufe (2-5 Jahre), Höhere Stufe (5-10 Jahre), Führungskraft (>10 Jahre), Einsteiger (0-2 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Englisch

Ich rekrutiere umzugsbereite Kandidaten

Ja

Diese Stelle ist nicht mehr aktiv, aber Sie können Ihre Bewerbung senden

ȘLEFUITOR/RECTIFICATOR CNC

alfa-Horizont caută candidat pentru o firmă din Germania, situată la 100 km sud de Stuttgart.

Firma este  specializată în construcția de mașini programabile pentru montaj automat.

Responsabilități:

  • Operator pe mașini cu comandă numerică CNC pentru rectificare
  • Efectuarea măsurătorilor periodice pentru determinarea încadrării în toleranțe, introducere ajustări ale parametrilor de proces, verificarea primei piese
  • Tipul mașinilor: Rollomatic

Cerințe:

  • Școală profesională sau diplomă de specialitate
  • Cunoștințe desen tehnic
  • Cunoștințe și experiență în domeniu minim 3 ani
  • Cunoștințele de limbă Germană reprezintă un avantaj, dar nu sunt obligatorii
  • Cunoștințe de limbă Engleză obligatorii – nivel conversațional

Clientul nostru oferă:

  • Retribuție financiară motivantă; primă de Crăciun 60% din salariu și primă de concediu 50% din salariu;
  • Muncă în 2 schimburi, schimbul 2 plătit cu supliment
  • Curs de limbă germană
  • Loc de muncă foarte curat
  • Contract de muncă german pe o perioadă nedeterminată

-Curs de calificare in meseria de Rectificator CNC pe

O perioada de 1 an si jumatate.

-Curs de limba germana oferit de firma angajatoare.

-Oferta financiara peste medie.

-Horizont GmbH & oferă candidaților noștri tot sprijinul necesar în Germania pentru integrare în sistemul social german, în mod special consiliere și închiriere de locuință.

CANDIDATII CARE APLICA DIRECT PE SITE-UL ALFA-HORIZONT AU PRIORITATE IN PRELUCRARE.

VA MULTUMIM PENTRU INTELEGERE