Karrierestufe

Mittlere Stufe (2-5 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Deutsch, Englisch

Einsatzort

OFERTA DE MUNCA IN GERMANIA
Descrierea firmei angajatoare:
alfa-Horizont caută candidat pentru o firmă din Germania, situată la 100 km sud de Stuttgart.
Firma este specializată în construcția de mașini programabile pentru montaj automat.

Descrierea responsabilitatilor:
Descrierea postului:

- Mentenanta si repararea matritelor de turnare si a instrumentelor de debavurare
- Productia de dispozitive si instrumente auxiliare
- Folosirea tehnologiilor de productie conventionale si partial a utilajelor cu comanda numerica
- Asigurarea bunei functionari a masinilor - unelte: freze, strunguri, masini de erozimat, masini de rectificat, laser;
-Respectarea normelor de lucru specifice la executarea lucrarilor pe masini-unelte, respectiv pe freze,strunguri, masini cu comanda numerica
- Asigurarea conservarii matritelor cu respectarea instructiunii referitoare la prelevarea si pastrarea mostrelor.

Cerinte:

- calificare ca sculer-matriter sau intr-o alta meserie in legatura cu metalul – mecanic
- experienta minim 3-5 ani pe un post similar
- Cunostinte generale de mecanica, hidraulica, desen tehnic:
- capacitate de asimilare asimilare de tehnici noi domeniul injectie mase plastice/ matritelor de injectie

- Cunostinte lb. Engleza conversational /germana scris, vorbit reprezinta un avantaj;

Descrierea beneficiilor:

-contract de munca –direct la angajatorul german
-oferta de munca pe termen lung
- curs de limba germana
- 25 de zile de concediu
- Salariul este stabilit in functie de proba de lucru:

In functie de clasa de impozitare si experienta candidatiilor salarul se incadreaza
Intreeuro bruteuro net clasa 1-necasatoriti
Intreeuro bruteuro net clasa 3-casatoriti

Sprijinul oferit de alfa-Horizont:
- intermedierea unui loc de munca
- cazare si transport asigurat pentru perioada probei
- sprijin in gasirea unei locuinte
- insotirea la primarie si la banca pentru demersurile de inregistrare
Cu placere va stam la dispozitie pentru detalii suplimentare.

Cu stima, alfa-Horizont SRL