Karrierestufe

Mittlere Stufe (2-5 Jahre), Höhere Stufe (5-10 Jahre), Führungskraft (>10 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Deutsch, Englisch

Ich rekrutiere umzugsbereite Kandidaten

Ja

Diese Stelle ist nicht mehr aktiv, aber Sie können Ihre Bewerbung senden

PROIECTANT SISTEME ELECTRICE

Punem la dispoziție  locuri de muncă cu angajare directă într-o firmă Germană din zona de SUD a Germaniei, zona Firma activează în domeniul automatizărilor industriale cu proiecte pentru firme cunoscute la nivel internațional,

Descrierea jobului:

  • Planificarea și proiectarea sistemelor electrice pentru mașini speciale și pentru instalații electrice
  • Crearea și editarea de diagrame de circuit, scheme electrice, planuri terminale și generale și liste de materiale cu EPLAN P8
  • Crearea și editarea planurilor de construcție în Eplan Pro Panel și Autosketch
  • Crearea listelor de materiale în ERP-System

Cerințe:

  • Studii superioare de specialitate
  • Cunoștințe privind echipamentele tehnice și de siguranță funcțională
  • Experiență de peste 3 ani în domeniul electric
  • Cunostinte de bază în MS Office
  • Cunostinte software pt. proiectare electrică – avantaj EPLAN
  • Cunoștințe de limbă germană – nivel Incepator
  • Cunoștințe de limbă engleza-mediu

Clientul nostru oferă:

  • Retribuție financiară motivantă
  • Contract de muncă german pe o perioadă nedeterminată

APLICANTII DIRECTI AU PRIORITATE IN PRELUCRARE. VA MULTUMIM PENTRU INTELEGERE!

  • Online-Interview
  • Pentru ce perioada sunteti dispus sa lucrati in Germania?