Karrierestufe

Mittlere Stufe (2-5 Jahre), Höhere Stufe (5-10 Jahre), Führungskraft (>10 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Deutsch, Englisch

Einsatzort

Stuttgart

Rekrutieren auch aus

Cluj-Napoca, Sibiu, Arad, Timișoara

Operator mecanică fină

alfa-Horizont caută operator pentru o firmă din Germania, la sud de Stuttgart, specializată în realizarea de instrumentar medical pentru acțiuni de microinvaziune în corp. Firma este o manufactură, cu tradiție în piese unicate și serii mici.

Descrierea jobului:

  • operatorul trebuie să polizeze, șlefuiască și să monteze piesele
  • se folosesc șabloane
  • se lucrează cu microscopul
  • 5 % se folosesc mașini și 95 % e muncă manuală

Cerințe:

  • experiență într-un domeniu asemănător reprezintă un avantaj
  • e nevoie de dexteritate manuală, precizie, răbdare, atenție
  • limbă germană  – nivel incepător

Beneficii:

  • Retribuție financiară motivantă; Primă anuală
  • Contract de muncă german pe perioadă nedeterminată

Firma alfa-Horizont GmbH& oferă candidaților noștri tot sprijinul necesar în Germania pentru integrare în sistemul social german, în mod special consiliere și închiriere de locuință.

Daca doriti sa aveti prioritate in analiza candidatura rugam sa aplicati direct pe e-mailul firmei.

Va multumim pentru intelegere.