Karrierestufe

Mittlere Stufe (2-5 Jahre), Höhere Stufe (5-10 Jahre), Führungskraft (>10 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Deutsch

Brutto-Gehalt pro Monat

1500 - 1700 €

Suntem in cautare de specialisti cu experienta in montajul constructiilor metalice (productie si montaj de diferite tipuri de fatade/ferestre/usi/sisteme de protectie solara etc.) pentru angajare in Germania.

In principiu, suntem interesati de persoane care deja vorbesc limba germana, dar suntem dispusi sa acordam o sansa si persoanelor cu experienta  in acest domeniu si cu dorinta de a invata limba, lucruri noi si de a se dezvolta profesional.

ATENTIE!!! Nu se percep nici un fel de comisioane!

RESPONSABILITATI:
-activitati de montare si reparatii/intretinere constructii metalice
-activitati premergatoare montajului elementelor metalice
-productia de ferestre, usi, fatade

CERINTE:

-diploma de absolvire a unei unitati de invatamant in domeniul constructii metalice/lacatus mecanic etc.
-limba germana: nivel incepator
-disponibilitatea de a lucra in strainatate
-lucrul in echipa si pe cont propriu
-cunostinte in citirea de planuri/schite/desene tehnice
-cunostinte a sistemelor de profile: Schüco, Wicona si a sistemelor de inchidere si miscare: Dorma, Geze, G-U etc., precum si a sistemelor de aspirare a fumului (de exemplu: Hekatron) sunt un anvantaj
-nici o problema la lucrul la inaltime/pe schela
-permis de conducere cat. B

REMUNERATIE :
-salariul brut intre 9,00 si 10,00 Euro/ora (in functie de experienta si cunostintele de limba germana)
-in cazul innoptarii pe santier se plateste diurna: la 24 de ore petrecute pe santier o diurna in valoare de 16 euro, iar la mai mult de 14 ore petrecute pe santier 8 euro
-posibilitatea de avansare si specializare
-avantajul de a lucra intr-o firma cu vechime si renume pe piata germana