Karrierestufe

Höhere Stufe (5-10 Jahre), Führungskraft (>10 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Deutsch

Einsatzort

Merseburg; Querfurter Straße, Merseburg

Rekrutieren auch aus

Cluj-Napoca, Brașov, Iași, Constanța, Ploiești, Piatra Neamț, Pitești, Sibiu, Oradea, Craiova, Satu Mare, Roman, Baia Mare, Orăștie, București, Timișoara

Brutto-Gehaltsschätzung pro Monat in Euro

2000 €

Pentru un client de renume de pe piata constructiilor metalice din Germania de est, suntem in cautare de persoane cu experienta de cel putin 5 ani in productia si montajul de constructii metalice (productie si montaj de diferite tipuri de fatade/ferestre/usi/sisteme de protectie solara etc.).

In principiu, suntem interesati de persoane care deja vorbesc limba germana, dar suntem dispusi sa acordam o sansa si persoanelor cu experienta bogata in acest domeniu si cu dorinta de a invata limba germana, lucruri noi si de a se dezvolta profesional.

In cazul in care sunteti interesati de oferta noastra, va rugam sa ne trimiteti urmatoarele acte/informatii:

- CV actualizat si complet, cu un numar de telefon si o adresa valida de email la care va putem contacta

- copie de pe diploma de scoala profesionala/liceu

- copii ale altor diplome si certificate obtinute pe parcursul timpului

- copie de pe permisul de conducere (in cazul in care aveti)

- cateva poze ale lucrarilor din domeniul constructiilor metalice la realizarea carora ati participat si va rugam sa enumerati la acestea si atributiile avute de catre Dvs. in cadrul fiecarui proiect

- va rugam sa numiti profilele de fatade cu care ati lucrat

FOARTE IMPORTANT!!! NU SE PERCEP NICI UN FEL DE COMISIOANE!!

CERINTE:

-experienta de cel putin 5 ani in domeniu

-diploma de absolvire a unei unitati de invatamant in domeniul constructii metalice/lacatus mecanic etc.

-limba germana: cel putin nivel incepator

-disponibilitatea de a lucra in strainatate

-lucrul in echipa si pe cont propriu

-cunostinte in citirea de planuri/schite/desene tehnice

-cunostinte a sistemelor de profile: Schüco, Wicona si a sistemelor de inchidere si miscare: Dorma, Geze, G-U etc., precum si a sistemelor de aspirare a fumului (de exemplu: Hekatron) sunt un anvantaj

-nici o problema la lucrul la inaltime/pe schela

-permis de conducere cat. B

-stare de sanatate foarte buna

RESPONSABILITATI:

-activitati de montare/productie/reparatii si intretinere constructii metalice (usi, ferestre, fatade etc.)

-activitati premergatoare montajului/productiei elementelor metalice

-productia de ferestre, usi, fatade -activitati de demontaj, demolare, intretinere si reparatii in acest domeniu

REMUNERATIE :

-salariu brut pe ora:Euro/ora (in functie de experienta si cunostinte de limba germana)

-in cazul innoptarii pe santier se acorda si o diurna zinica: 16 euro la 24 ore petrecute pe santier, si 8 euro la cel putin 14 ore petrecute pe santier (exemplu: la o saptamana intreaga petrecuta pe santier, de luni dimineata pana vineri seara, se acorda o diurna de 64 de euro)

-posibilitatea de avansare si specializare

-avantajul de a lucra intr-o firma cu vechime si renume pe piata germana.