Karrierestufe

Mittlere Stufe (2-5 Jahre), Höhere Stufe (5-10 Jahre), Führungskraft (>10 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Deutsch, Englisch

Pentru mai multe Centre Medicale din Germania - Freiburg, Berlin, Köln, Munchen, Frankfurt am Main căutăm Medici Specialiști Gastroenterologi

Candidatul ideal:

  • Specialist în medicină internă cu o vastă experiență clinică în întregul domeniu al medicinei interne;
  • Medic primar/consultant senior pentru medicina interna cu accent pe gastroenterologie;
  • Competente comunicative si sociale foarte bune in ingrijirea pacientilor;
  • Personalitate integra, proactiva, orientatata catre performanta;
  • Experienta in leadership, organizatie si management;
  • Capacitate foarte buna de organizare;
  • Cunostinte de limba germana (nivelul B1/B2);
  • Cunostinte de limba engleza

Descriere job, responsabilitati si beneficii:

Departamentul de Medicină Internă/Gastroenterologie acoperă întregul spectru al zilelor moderne:

  • Cunoaste si raspunde de respectarea protocolului clinico-terapeutic;
  • Diagnostic, terapie medicala și intervenție la nivel gastroenterologic;
  • Proceduri de endoscopie și ultrasonografie, endosonografie, inclusiv puncții;
  • Stabileste diagnosticul pacientului in urma investigatiilor functionale specific;
  • Stabileste impreuna cu pacientul urmatoarele etape de tratament si vizite.

Clientul nostru ofera:

  • Șansa de a lucra și trăi în orașele Munchen / Berlin / Luxemburg / Frankfurt am Main
  • Mediu de lucru foarte plăcut
  • Timp de lucru regulat, fără gărzi, 40 ore/săptămână
  • Contract de muncă pe durată nedeterminată
  • Salariul acordat este 6000 EUR brut /lună, în funcție de nivelul cunoștințelor de limbă germană
  • Bonus în funcție de performanță
  • Mașina de serviciu (în unele cazuri)
  • Acordarea de training pentru a trece testul de limbaj medical specific în vederea obținerii Approbationului (în unele cazuri)

Avantajele Dvs.:

  • Serviciile noastre pentru candidați sunt gratuite
  • Ne ocupăm de toate formalitățile necesare angajării Dvs. (recunoașterea dreptului de liberă practică, recunoașterea certificatului de medic specialist)
  • Vă oferim sprijinul nostru pe parcursul întregului proces de recrutare, dar și pe perioada ulterioară angajării Dvs.

Descrierea companiei:

HR - PLACING WORK FORCE SRL este o companie de recrutare si selectie cu o crestere rapida si consultanti dedicati in vederea gasirii celor mai valorosi specialisti in urmatoarele industrii:  Healthcare; Tehnology Services; Financial & Corporate Services; Industrial & Transportation; Real Estate & Construction; Profesional Services.