Karrierestufe

Einsteiger (0-2 Jahre), Mittlere Stufe (2-5 Jahre), Höhere Stufe (5-10 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Deutsch, Englisch, Rumänisch

Einsatzort

Ich rekrutiere umzugsbereite Kandidaten

Ja

Brutto-Gehalt pro Monat

2000 - 3000 €

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare specializate (psihologie/stiinte socio-umane/studii economice)
Abilitati foarte bune de organizare, comunicare, prezentare şi relaţionare cu oamenii
Cunostinte foarte bune de limba Germana minim nivel B2, cunostinte de limba engleza constituie avantaj
Experienta intr-o pozitie similara cosntituie avantaj dar nu este obligatoriu
Capacitate de analiză comportamentală
Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare/selectie in paralel
Capacitatea de gestionare eficienta a timpului si a prioritatilor
Abilităţi de lucru în echipă
Disponibilitate si flexibilitate la program prelungit
MS Office (Word, Excel) – nivel mediu
Carnet de conducere categoria B

Descrierea jobului

Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante in domeniile logistica si transport
Concepe si posteaza anunturile de recrutare pe baza discutiilor cu sefii de departamente
Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului
Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor
Participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor
Evalueaza si vine cu propuneri cu privire la candidatii selectati
Administreaza si asigura actualizarea bazei de date cu candidati
Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie
Asigura suport in cadrul companiei cu privire la procesul de recrutare si evaluare interna a oamenilor
Monitorizeaza piata interna a muncii

Oferta noastra:

Pachet salarial atractiv incepand de la 2500 de euro +bonusuri in functie de performante
Telefon si laptop de serviciu
Oportunitati foarte bune de evolutie pentru o persoana cu aspiratii inalte de dezvoltare profesionala
Posibilitatea creionarii unei cariere solide in cadrul unei echipe dinamice si competitive la o companie de renume in domeniul transporturilor.
Loc de munca intr-una din cele mai frumoase orase din Germania

Descrierea companiei

Compania Elflein a fost infiintata in anul omienouasutetreizecisidoi si este o companie de succes in domeniul transportului si logisticii de specialitate. Din birourile noastre din Bamberg, Leipzig, Oelsnitz, Hermsdorf, Bor (CZ) și Nyrany (CZ), raspundem cerințelor naționale și internaționale pieței transporturilor europene. De la începutul anilor '70, Elflein s-a impus în domeniul aprovizionarii industriei de automobile.
Cu peste 750 de angajați, mai mult de 380 de vehicule și zona de depozitare corespunzătoare, suntem pe deplin pregatiti pentru sarcinile de transport și logistică.