Karrierestufe

Einsteiger (0-2 Jahre), Mittlere Stufe (2-5 Jahre), Höhere Stufe (5-10 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Deutsch

Einsatzort

Altenpflehelfer Logo 13 Jahre

Îngrijitor/oare persoane vârstnice Germania | primă omie de euro

Pentru clienţii noştri renumiţi din sudul Germaniei căutăm cu disponibilitate imediată

Îngrijitor/oare persoane vârstnice cu normă întreagă

Responsabilităţile dvs. includ:

  • documentarea modului de îngrijire şi colaborarea cu asistenţii/ele medicali/e

  • îngrijirea generală de bază a locatarilor şi pacienţilor

  • participarea în cadrul măsurilor de mobilizare terapeutice

  • însoţirea şi îngrijirea locatarilor şi a rudelor acestora

Ne dorim:

  • pregătire profesională de 1 an, finalizată, ca îngrijitor/oare persoane vârstnice, îngrijitor/oare bolnavi sau mai mulţi ani de experienţă profesională

  • cunoştinţe de limbă germană la nivel conversațional (începând cu nivelul A2) absolut necesare

  • cunoştinţe de specialitate cuprinzătoare şi de actualitate

  • siguranţă şi empatie în comportamentul cu oamenii

  • flexibilitate

  • disponibilitate pentru deplasări la nivel naţional

În schimb primiţi de la noi

  • un salariu de bază începând de la omieoptsutepatruzecisidoi euro brut

  • omie de euro primă de loialitate în cazul recunoaşterii diplomei în Germania

  • bonificaţie suplimentară pentru masă pe zi

  • bonus pentru munca în ture, duminica, în zilele de sărbătoare, precum şi în turele de noapte

  • slujbe în centrele de îngrijire exclusive ale diferitelor instituţii de finanţare

  • organizarea şi preluarea diferitelor cheltuieli de cazare suportate

  • organizarea şi plata călătoriilor

  • program de lucru flexibil, care să corespundă posibilităţilor dvs. individuale

  • O persoană de contact din echipa noastră consacrată de asistenţă medicală, care vă stă la dispoziţie şi în afara programului de lucru.