Karrierestufe

Einsteiger (0-2 Jahre), Mittlere Stufe (2-5 Jahre), Höhere Stufe (5-10 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Deutsch

Einsatzort

München; Köln; Stuttgart; Düsseldorf; Frankfurt am Main; ...weiter

Rekrutieren auch aus

Târgu Mureș, Cluj-Napoca, Brașov, Iași, Constanța, Hunedoara, Piatra Neamț, Sibiu, Oradea, Drobeta-Turnu Severin, Craiova, Suceava, Satu Mare, Arad, Alba Iulia, Baia Mare, Reșița, București, Carei, Timișoara

Firma RÜBSAM Fachkräfte, o filială a grupului de firme R+S-Group, oferă de mai mult de 25 de ani servicii profesionale de personal pentru clienții noștri; de acum și membru al R+S-Group prin RÜBSAM CuraVita oferim personal și în domeniul social și de sănătate. Profesioniști cu înaltă calificare în domeniul sănătății, al servicilor sociale, precum și în medicină și terapie și o echipă cu experiență furnizează clienților noștri o ofertă unică. Oamenii sunt întotdeauna în centrul atenției noastre.

R+S Group caută Asistenti medicali / Asistente medicale pentru a sprijini echipa RÜBSAM CuraVita:

Loc de muncă: Hessen și în toată Germania

Responsabilități:

  • Asistență medicală de bază și de tratament precum și  îngrijire psiho-socială a persoanelor în vârstă și a celor bolnavi în toate domeniile de îngrijire
  • Cooperare într-o echipă multiprofesională
  • Loc de muncă în schimburi, full sau part-time
  • Dovada îngrijilor medicale precum și documentația de asistență medicală în format electronic

Cu ce veniți Dvs.:

  • Studii finalizate în domeniul medical sau social
  • Permis de conducere categ. B
  • Cunoștințe bune de limba germană scris și vorbit, sau disponibilitate de a învăța limba germană
  • Cunoștințe de operare calculator

Ce vă oferim:

  • Preluarea costurilor și ajutor la recunoașterea diplomei Dvs.
  • Contract de muncă pe o perioadă nedeterminată în meseria Dvs.
  • Salar punctual și motivant în funcție de calificări și experiență și servicii speciale
  • Asigurare de sănătate și de pensie
  • Îmbrăcăminte de lucru gratuit