Ingineri si Tehnicieni electronisti - Germania

Karrierestufe

Mittlere Stufe (2-5 Jahre), Höhere Stufe (5-10 Jahre), Führungskraft (>10 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Deutsch, Englisch

Brutto-Gehalt pro Monat

3800 - 4600 €

Diese Stelle ist nicht mehr aktiv, aber Sie können Ihre Bewerbung senden

Impreuna construim viitorul dumneavoastra - Working next level

Pentru o companie renumita din zona Memmingen, Bavaria, ce activeaza pe plan international in domeniul produselor si solutiilor tehnice cu aplicare in industria aviatica si a telecomunicatiilor (telefonie mobila, tehnologii radio si televiziune digitala) cautam:

Ingineri si Tehnicieni electronisti pentru echipamente si sisteme de fabricatie, in regim de intermediere directa

Cerinte:
• Cunostinte limba germana SI limba engleza la nivel mediu (min. B1) - Atentie! CV-urile de la aplicantii fara cunostinte medii de limba germana nu vor putea fi procesate
• Calificare ca Inginer/ Maistru/ Tehnician electronist sau o alta calificare similara
• Experienta in domeniul electrotehnicii si al tehnicii frecventelor inalte
• Cunostinte in sistemul de operare SAP si PDM (product data management) – avantaj
• Cunostinte de specialitate in optimizarea procesului si in producția de tip lean (pentru ingineri)
• Capacitatea de a lucra independent si angajat
• Persoana de incredere, comunicativa, serioasa si flexibila
• Disponibilitatea de a lucra in schimburi
• Disponibilitatea de a lucra in Germania pe termen lung

Descrierea jobului

• Verificarea subansamblelor electronice
• Verificarea dispozitivelor de tehnica digitala si de frecventa inalta
• Identificarea si remedierea disfunctionalitatilor tehnice
• Documentarea in sistem a erorilor de date si a reparatiilor efectuate

Sarcini suplimentare pentru postul de inginer:
• Verificarea dispozitivelor electronice din diverse domenii cum ar fi avionica, criptotehnologie
• Participarea la optimizarea procesului de fabricatie

Beneficii :
Contract de munca direct cu clientul nostru
Pachet salarial atractivbrut;Eur net/luna)
Prima de relocare 2000 Eur

Descrierea companiei

impegio Personalmanagement GmbH este o companie germană care ofera o gamă larga de servicii de recrutare de personal, atat sub forma de plasare de forta de munca cat si de intermediere directa.

Oferim angajatilor nostri:
• Contract de munca pe perioada nedeterminata
• Salariu atractiv, in functie de calificare si experienta
• Sprijn pentru gasirea unei cazari
• Indemnizatii conform acordului colectiv BAP/DGB: bonusuri anuale, numar de zile de concediu in continua crestere, venit sigur si constant
• Plasarea pe perioada indelungata la clienti, cu sanse foarte bune sa fiti preluat de companii renumite in regiune
• Posibilitati de formare si dezvoltare profesionala
• Sprijin pentru integrarea familiei prin programul impegio for Family
• Sprijin personal si dedicat pentru cariera dumneavoastra
• Asistenta in limba romana

Nu percepem comision!

Puteti citi mai multe despre noi pe si trimite aplicatia dumneavoastra pe e-mail sau prin posta. Va rugam sa precizati pentru ce post aplicati!

impegio Personalmanagement GmbH
Mihaela Roxana Lazar
Lederstr. 134
72764 Reutlingen, Germania