Gesprochene Sprachen

Deutsch, Englisch, Französisch

Diese Stelle ist nicht mehr aktiv, aber Sie können Ihre Bewerbung senden

Clientul nostru are fabrica la 100 km sud de Stuttgart și este specializat în

sisteme de prelucrare/zdrobire și transport de piatră și nisip.

Firma are o istorie de 120 de ani cu o specializare continuă în domeniu.

Descrierea postului.:

Proiectare /dimensionare de instalații după criterii funcționale

  • Realizare de layouturi de ansamblu în AUTOCAD-2D, care sunt baza prezentării unei soluții tehnice pentru client
  • Prelucrarea cerințelor care vin de la client
  • Funcția: specialist de legătură cu departamentul de vânzare

Cerinte:

  • Studii superioare de specialitate: construcții de mașini
  • Cunoștințe AUTOCAD 2D MECHANICAL,

programe similare precum INVENTOR / Solid Works

  • Cunoștințe de limbă germană, engleză, eventual franceză
  • Experiență în domeniul proiectării de instalații industriale și mașini, minim 3 ani

Oferta:

  • Primă de Crăciun și de Concediu- care însumează un salariu
  • Ore suplimentare plătite
  • Contract pe perioadă nedeterminată
  • Cursuri de perfecționare continuă în domeniul CAD