Karrierestufe

Mittlere Stufe (2-5 Jahre), Höhere Stufe (5-10 Jahre), Führungskraft (>10 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Deutsch

Anschrift(en) der Stelle

Frankfurt am Main

Brutto-Gehaltsschätzung pro Monat in Euro

3000 €

Clientul nostru este o firmă renumită de construcții din Germania, cu o experiență de aproape 150 de ani în domeniul construcțiilor. Domeniul de activitate cuprinde atât construcții civile și industriale, cât și construcția de tuneluri.

Clientul nostru oferă contract de muncă în Germania cu toate avantajele prevăzute de sistemul de asigurări sociale, sistemul de pensii și sistemul de asigurare medicală german. Contractul de muncă se încheie pe durată nedererminată, jobul fiind ideal pentru candidații care doresc să se mute pentru o perioadă îndelungată în Germania sau să emigreze.

Pentru filiala din Frankfurt am Main, căutăm pentru clientul nostru

Inginer Constructor – Diriginte de șantier (m/f)

Responsabilități:

  • Coordonarea și verificarea lucrărilor până la predare
  • Menținerea contactului cu furnizorii, subcontractanții si clarificarea tuturor detaliilor de ordin tehnic și organizatoric
  • Asigurarea  controlului permanent asupra calității lucrărilor efectuate, respectarea termenelor limită, precum și evidența cheltuielilor efectuate pentru fiecare lucrare

Cerințe:

  • Studii superioare cu profil construcții civile și industriale sau studii tehnice asemănătoare
  • Cunoștințe de limba germană la nivel minim B2
  • Experiență vastă într-un post similar
  • Abilități de coordonare a lucrărilor (project management)

Clientul nostru oferă:

  • Posibilitatea de a trăi și de a munci în Germania profitând de sistemul social german
  • Salariu atractiv
  • Șansa de a trăi într-o zonă dinamică, situată în centrul Europei, cu numeroase posibilități de petrecere a timpului liber
  • Siguranța locului de muncă într-o companie de succes cu proiecte exigente
  • Program intensiv de training la noul loc de muncă
  • Preluarea de responsabilități în cadrul unei echipe motivate
  • Trainig și cursuri de dezvoltare profesională