Karrierestufe

Einsteiger (0-2 Jahre), Mittlere Stufe (2-5 Jahre), Höhere Stufe (5-10 Jahre)

Einsatzort

Brașov

Rekrutieren auch aus

Săcele, Ghimbav, Hărman, Codlea, Feldioara, Tărlungeni, Zizin, Brașov

Candidatul ideal

- Experienta profesionala in domeniu minim 1 an (lucru in depozit)

- Studii medii/superioare

- Fara antecedente penale

- Capabil de a-si seta corespunzator prioritatile si de a lucra in echipa

- Abilitati in utilizarea calculatorului

- Cu permis de conducere categoria B.

- Cu autorizatie de stivuitorist – constituie avantaj, nu este obligatoriu

- Fara afectiuni medicale care sa nu-i permita manipularea produselor

- Cunostinte lb. maghiara – constituie avantaj

Descrierea jobului

Obiectivul postului:

- Gestionarul este responsabil de coordonarea operatiunilor cu marfa in depozitul de care raspunde: receptie, pastrare in conditii optime, pregatirea livrarilor.

- Asigura activitatile de gestiune pentru marfurile din depozitul punctului de lucru conform normelor si procedurilor in vigoare.

Responsabilitati principale:

- Inventariaza lunar stocurile de produse gestionate, inspectand calitativ (vizual) si cantitativ marfurile care intra/ies in/din depozit;

- Verifica, atat cantitativ, cat si calitativ bunurile care intra in gestiune cu datele inscrise in actele insotitoare;

- Raspunde de pregatirea corecta a marfurilor pentru livrare, conform documentelor de insotire a marfii;

- Intocmeste documentele necesare eliberarii bunurilor din gestiune;

- Pregateste si verifica documentele de incarcare, livrare si expeditie a marfurilor;

- Aplica cu strictete principiul FIFO;

- Organizeaza si monitorizeaza activitatea manipulantilor marfa;

- Comunica sefului direct eventualele plusuri si minusuri identificate in gestiune.

- Colaboreaza cu personalul din vanzari pentru relatii referitoare la produse (date tehnice, evidenta, pozitionarea lor in magazie, etc)

- Atributii administrative: tinerea magaziei in stare de ordine si curatenie, etc.

- Ocazional, efectueaza livrari de marfuri catre clienti

- Participarea la formele de pregatire profesionala organizate de angajator

Beneficii:

- Pachet salarial motivant (salariu fix + comision si bonusuri in functie de performanta, tichete de masa)

- Telefon mobil

- Masina de serviciu