Karrierestufe

Mittlere Stufe (2-5 Jahre), Höhere Stufe (5-10 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Deutsch

Brutto-Gehalt pro Monat in Euro

3460 €

Candidatul Ideal

Pentru a lucra la Farmaciile Fischbach limba germana este cel mai important criteriu de indeplinit. Candidatul ideal ar trebui sa dobandeasca nivelul B2, dar orice cunoscator al limbii germane - incepand cu nivelul B1 - este binevenit! :D Candidatii mai putin pregatiti vor primi un curs preplatit de germana pe o perioada de 1-3 luni pentu a-si imbunatati calitatile lingvistice.

Cea de a doua, si ultima cerinta pe care o avem, este diploma de farmacist. Aceasta trebuie sa fi fost obtinuta dupa anul douamiisapte, anul in care Romania a devenit stat membru al Uniunii Europene. Nu va intristati insa, farmacistii cu diploma obtinuta inainte de anul 2007 pot fi acceptati, dar procesul este mai lung.

Descrierea Jobului

Oferta noastra include un salariu brut de 3460 euro/luna si 5-6 zile lucratoare pe saptamana (insumand 40 de ore). Oferim sprijin atat in cautarea unui apartament in Bremen, cat si in ceea ce priveste asigurarea medicala sau lupta cu birocratia nemteasca.

Suntem constienti ca odata ajunsi pe taramurile nordice ale Germaniei, veti avea nevoie de o suma de bani de inceput. Si suntem mai mult decat bucurosi sa va oferim primii bani de buzunar. Suma de 600 de euro este a voastra odata ajunsi aici. Banii vor trebui rambursati la finele perioadei contractuale.

Descrierea Companiei

Suntem un lant farmaceutic din Bremen, Germania, ce cauta tineri talentati, ce stapanesc un nivel minim al limbii Germane, B1 / B2. Suntem dispusi sa va ajutam atat in ceea ce priveste imbunatatirea calitatilor lingvistice, cat si cu gasiea unui apartament in Bremen, asigurarea medicala sau contul bancar.

Avem mai bine de 40 de ani de activitate pe piata nemteasca si dorim sa ne imbunatatim serviciile prin angajarea a cat mai multor oameni de calitate!