Karrierestufe

Mittlere Stufe (2-5 Jahre), Höhere Stufe (5-10 Jahre), Führungskraft (>10 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Deutsch, Englisch

Anschrift(en) der Stelle

Cluj-Napoca; Brașov; Sibiu; Oradea; Arad; Alba Iulia; Stuttgart; Timișoara

Rekrutieren auch aus

Stuttgart

Desenator Tehnic pentru mașini CNC

alfa-Horizont caută Desenator Tehnic pentru o firmă de renume producătoare de mașini de strunjit cu comandă numerică în GERMANIA, la sud de Stuttgart. ANGAJARE directă la producător cu contract nelimitat.

Descrierea jobului:

  • Realizarea  managementului desenelor tehnice
  • Prelucrarea CAD, ordonarea și actualizarea documentelor tehnice

Cerințe:

  • Cunoștințe și experiență cu desenul tehnic
  • Software: Solidworks, Keytech PLM, Lifecyclemanagement
  • Atenție la detalii, răbdare
  • Limba germană: A2-B1

Beneficii:

  • Angajare imediată
  • Retribuție financiară motivantă
  • Contract de muncă german pe perioadă nedeterminată

Firma alfa-Horizont GmbH & oferă candidaților noștri tot sprijinul necesar în Germania pentru integrare în sistemul social german, în mod special consiliere și închiriere de locuință.