Karrierestufe

Einsteiger (0-2 Jahre), Mittlere Stufe (2-5 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Englisch

Einsatzort

Brutto-Gehalt pro Monat in Euro

600 €

Diese Stelle ist nicht mehr aktiv, aber Sie können Ihre Bewerbung senden

Descrierea jobului:

• Identificarea, contactarea si contractarea potentialilor clienti;
• Promovarea companiei si a serviciilor catre clienti
• Cresterea portofoliului de clienti;
• Actualizarea permanenenta a informatiilor legate de piata si concurenta;
• Raspunde de intocmirea corecta a ofertelor;
• Raspunde de incheierea contractelor cu toti clientii firmei;
• Raspunde de incasarea la scadenta a tuturor facturilor de vanzare catre clienti;
• Intocmirea permanenta a rapoartelor de activitate;
• Comunicarea cu intregul personal al companiei si mentinerea unei relatii de lucru constructive cu celelalte departamente;
• Cunoaste si respecta procedurile interne de lucru;
• Realizeaza obiectivele din planul de vanzari;
• Monitorizarea activitatii competitorilor;
• Ofertarea, negocierea si urmarirea derularii contractelor;
• Redactarea zilnica a rapoartelor privind activitatea desfasurata;
•Realizarea unei marje de profit agreata cu managerul de vanzari;
•Colectarea debitelor de la clienti in termenele si procentul agreat cu managerul de vanzari.

Cerințe:

Cunoașterea proceselor de negociere, vânzare și cumpărare
Constituie avantaj cursurile in domeniul marketing/ sales/ e-commerce
Abilități organizatorice
Persoană dinamică, creativă, sociabilă, cu spirit de observație
Persoană serioasă, comunicativă, atentă la detalii, resonsabilă

Beneficii:
- venit fix
- bonusuri lunare
-telefon

-laptop
- oportunitati de promovare