Karrierestufe

Einsteiger (0-2 Jahre), Mittlere Stufe (2-5 Jahre), Höhere Stufe (5-10 Jahre), Führungskraft (>10 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Deutsch

Einsatzort

Ich rekrutiere umzugsbereite Kandidaten

Ja

Brutto-Gehalt pro Monat in Euro

2800 €

Condiții: 2. Domenii de responsabilitate și funcții

O asistentă medicală are multe responsabilități. În plus față de activitatea efectivă, se adaugă mulți factori, cum ar fi documentația și instruirea.

De asemenea, cunoștințele medicale trebuie să fie actualizate în mod regulat. Parțial, asistentele medicale lucrează, de asemenea, în planificarea operațională a echipei.

Principalele atribuții ale unei asistente medicale sunt:

· Îngrijirea și îngrijirea persoanelor din spital

· Documentarea tuturor activităților

· Realizarea îngrijirii de bază în conformitate cu normele de igienă

· Tratarea rănilor și medicația pacienților

· Supravegherea pacienților

· Comunicarea cu rudele, medicii și supraveghetorii

Principalele sarcini în detaliu

Descrierea jobului

Îngrijirea și îngrijirea persoanelor din spital

Angajatul are grijă de pacienți

Acestea cu alimente și băuturi, precum și toate produsele medicale comandate de medic.

Documentarea tuturor activităților

Angajatul ține toate activitățile în mod special

Formează și documentează munca dvs.

aceste transparente pentru supraveghetori și plătitori

pentru a putea reprezenta.

Realizarea îngrijirii de bază în conformitate cu normele de igienă

ngajatul spală și îngrijește pacienții, acordând o atenție deosebită indicațiilor de igienă prescrise.

Responsabilități:

3. Obiectivele domeniilor de activitate

DMunca asistentei are multe obiective.

Obiectivele cheie includ:

· Cea mai bună îngrijire posibilă a pacientului

· Conservarea și promovarea resurselor pacientului

· Respectarea liniilor directoare privind calitatea instalației

· Manipularea economică a produselor de îngrijire și a medicamentelor

4. Cererile asistentei medicale

O asistenta medicala poate lucra in zona de responsabilitate pe mai multe pozitii. Pentru aceasta, ea are abilitățile necesare în educația ei. Pozițiile se extind, cu o experiență de lucru în creștere.

Pozițiile includ:

· îngrijire

· administrare

· documentație

· echipa de management

· Planificare

5. Cerințe profesionale și personale

Fiecare asistenta stie cum sa aplice cunostintele profesionale in viata de zi cu zi.

Cu toate acestea, un membru al personalului în acest domeniu trebuie, de asemenea, să aducă numeroase aptitudini sociale pentru a se putea adapta pe deplin pacientului.

Competențele personale sunt:

· capacitate portantă

· aptitudini organizatorice

· încredere

· Abilitatea de a răspunde la oameni

· abilități de comunicare

· gândirea socială

· gândirea economică

· Veranwortungsbewusstsein

Competențele profesionale sunt:

· Formarea ca asistenta medicala

· Formarea într-un domeniu special

· Cunoașterea administrației

· Cunoașterea managementului personalului

· Cunoștințe în medicină

· Cunoștințe în managementul mărfurilor