Karrierestufe

Einsteiger (0-2 Jahre), Mittlere Stufe (2-5 Jahre), Höhere Stufe (5-10 Jahre), Führungskraft (>10 Jahre)

Ich rekrutiere umzugsbereite Kandidaten

Ja

Brutto-Gehalt pro Monat

2300 - 4600 €

Un loc de muncă sigur, un ambient plăcut pentru a trăi si a munci in Germania!

DategoCare este una dintre cele mai rapid crescătoare firme de intermediere din Germania. Specializarea noastră este asistența medicală și îngrijirea bătrânilor, clienții noștrii fiind cele mai renumite spitale și azile de bătrâni din Germania. Cu prezență pe aproape întreg teritoriul Germaniei, suntem constant în căutare de noi colegi, chiar și fără cunoștințe de limbă Germană.

Firma noastră dispune de propria academie pentru pregătirea asistentilor medicali în cunoștințele lingvistice și în cunoașterea metodelor și a standardelor de muncă din Germania.

Cerinte :
- Asistent medical generalist cu școală postliceală sanitară de 3 ani

- Fire sociabilă și empatică
- Interesul pentru o cooperare pe termen lung și o cariera ca asistent(ă) medical(ă) sau îngrijitoare de bătrâni

- Ambiție pentru a învăța limba germană în scris și vorbit

Descrierea jobului:

Sarciniile dumneavoastră :
- Îngrijire de bază
- Aprovizionarea cu medicamente pentru tratamentul zilnic (comprimate, injectii, etc)
- Îngrijirea rănilor
- Comunicarea și informarea medicilor
- Întocmirea fișelor pacienților și documentare

Oferta noastră :
- Contract de muncă pe termen nedeterminat cu 6 luni perioadă de probă
- Duminicile, sărbătorile și orele suplimentare se plătesc suplimentar
- 26 de zile de concediu pe an

- Sistem de bonus atractiv
- Vă însoțim și vă ajutăm cu înregistrarea în Germania și la autoritățile locale pentru obținerea tuturor documentelor necesare
- Veți beneficia de locuința gratuită pe toată perioada contractului

- Decontăm costurile de deplasare
- Preluăm costurile cursului intensiv de limbă germană în academia noastră, pâna la atingerea nivelului B2
- Recunoasterea certificatelor școlare vor fi de asemenea decontate

Dacă vă interesează să vă asigurați un loc de muncă sigur și stabil, precum și un viitor  lipsit de griji financiare în Germania, atunci nu ezitați să ne contactați.