Gesprochene Sprachen

Deutsch, Englisch

Cypress1

Soluțiile avansate la nivel de sistem de la Cypress sunt încorporate în Tomorrow™. Vizăm piețele care se dezvoltă mai rapid decât industria mai largă a semiconductoarelor, inclusiv piețele auto, industriale și de electronice de consum. Tehnologia noastră wireless de clasă mondială, securizată - împreună cu MCU-urile, memoriile, IC-uri analogice și controlerele USB produse de noi - ne oferă un avantaj competitiv fără precedent în Internetul Obiectelor și un salt pe piețele emergente, inclusiv pe piața aparatelor de uz casnic conectate și a autoturismelor autonome.

Arhitect Software Integrat (f/m) Nr. de identificare al postului: 11563

În LANGEN, în apropiere de Frankfurt pe Main

Pentru sediul nostru din Langen, în apropiere de Frankfurt pe Main, căutăm o persoană pentru poziția de Embedded Software Architect (f/m) cu normă întreagă. În echipa noastră de dezvoltare de software pentru automobile, principala responsabilitate va fi definirea Arhitecturilor Software și a Proiectelor Detaliate pentru driverele și aplicațiile software integrate pentru automobile. Veți contribui la dezvoltarea software-ului nostru de microcontroler pentru o gamă largă de aplicații auto, cum ar fi Body and Comfort Electronics, CID, HUD și Instrument Clusters.

Responsabilități principale:

  • Definirea Arhitecturilor Software și proiectului detaliat ca bază pentru implementare

  • Gestionarea definirii și prioritizării cerințelor software în curs pentru a ține pasul cu cerințele de proiectare ale clienților

  • Generarea de documentații, inclusiv diagrame, grafice și ghidul de utilizare al produsului pentru a asigura livrarea și întreținerea unui produs auto de înaltă calitate

  • Furnizarea de asistență Managerului de Proiect pentru definirea eforturilor de dezvoltare, termenelor, reperelor și priorităților

  • Colaborarea strânsă cu echipa de proiectare hardware pentru optimizarea coproiectării de hardware / software și a implementărilor de caracteristici

  • Activități de proiectare, de implementare a driverelor și componentelor software integrate în urma procesului Automotive SPICE

  • Furnizarea de ateliere de lucru tehnice pentru echipele interne și pentru clienți

  • Executarea studiilor de caz, validarea cazurilor de utilizare a aplicațiilor și a punctelor de referință

  • Formarea stagiarilor și a inginerilor juniori

  • Colaborarea cu alte departamente Cypress, cum ar fi Proiectare Hardware, Marketing, Ingineria Aplicațiilor

Calificări:

  • Cel puțin 5 ani de experiență în domeniul ingineriei software-ului integrat pentru automobile

  • Cel puțin 2 ani de experiență demonstrată ca arhitect de software integrat cu utilizarea instrumentelor de ultimă generație aferente

  • Aptitudini excelente demonstrate în proiectarea de software integrat, programare C, depanare, documentare și testare

  • Familiarizat cu activitatea într-un mediu de proces Automotive SPICE

  • Experiență în formarea inginerilor juniori

  • Cunoașterea modelelor arhitecturale software de nivel înalt și a celor mai bune practici

    • Cunoștințe de specialitate demonstrate în utilizarea instrumentelor de ultimă generație, cum ar fi Enterprise Architect

    • gestionarea statutului și proiectarea componentelor

    • Gestionarea stării de sistem distribuit, comunicare, toleranță la erori și înregistrarea acestora

    • Atenție distributivă și abilitatea de a lucra cu mai multe procese simultan

    • Autosar

  • Abilități în următoarele tehnologii:

    • Cunoștințe solide în limbajul de programare integrat C/C++

    • Familiarizat cu utilizarea sistemelor de gestionare a cerințelor și a ciclului de viață precum Polarion, Doors

    • Automotive SPICE

  • Masterat în informatică sau un domeniu conex

  • Foarte motivat, cu o comunicare și abilități interpersonale excelente

  • Bune abilități organizaționale și abilitatea de a executa mai multe sarcini în același timp, de a prioritiza și de a urmări activitățile aferente proiectului

DE CE CYPRESS?

Oferim un mediu de lucru stimulant și care vă recunoaște meritele într-o echipă cu experiență și motivată. Investim în angajații noștri și le asigurăm dezvoltarea prin direcții de carieră definite în mod clar pentru toate funcțiile și prin intermediul propriei noastre universități Cypress.

Dacă sunteți interesat/ă de această oportunitate, vă rugăm să ne trimiteți documentele dvs. complete de candidatură în limba engleză.

Cypress2