Diese Stellenanzeige ist nicht mehr gültig.

Karrierestufe

Einsteiger (0-2 Jahre), Mittlere Stufe (2-5 Jahre), Höhere Stufe (5-10 Jahre), Führungskraft (>10 Jahre)

Gesprochene Sprachen

Englisch

Einsatzort

Aiud

Rekrutieren auch aus

Alba Iulia

Candidatul ideal:

1. Cunostinte operare PC nivel avansat, cursuri de logistica efectuate constituie un avantaj
2. Abilitati de planificare ,organizare, de negociere si comunicare atat in interiorul companiei cat si cu clientii,
3. Experienta intr-o activitate similara in domeniul logisticii constituie avantaj.
4. Disponibilitate de program prelungit;
5. Initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor
6. Limba Engleza nivel Mediu obligatoriu,
7. Limba Franceza, Italiana,Spaniola,Germana,alte limbi – constituie avantaj
8. Capacitate de a lucra in conditii de stres si termene limita
9. Foarte bune abilitati de comunicare
10. Activitatea se desfasoara in Aiud

Descrierea jobului:

- Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora;
- Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor;
- Comunicarea detaliilor in ceea ce priveste incarcare/descarcare;
- Ghidarea si urmarirea masinilor: incarcare/ descarcare;
- Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport;
- Informarea/contactarea clientilor in legatura cu transportul;
- Preluarea apelurilor telefonice – personal intern/clienti;
- Verificarea activitatii soferilor;
- Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat.
- Asigurarea fluxului informational de la si catre soferi
- Respectarea targeturile legate de performanta si calitate a serviciilor
- Planificarea, organizarea si coordonarea activitati zilnice de transport, prin preluarea si urmarirea executarii comenzilor de transport intern si international pentru flota alocata
- Confidenţialitate, loialitate, spirit de echipă, rezistent la stres
- Prospectarea oportunitatilor de transport (contactare clienti actuali, parteneri, potentiali clienti) in vederea stabilirii de relatii comerciale.
- Dezvoltarea portofoliul de comenzi prin atragerea de noi clienti.
- Documentarea in permanenta in legatura cu legislatia in domeniul comercial si al transporturilor

SE OFERA :
- salarizare motivanta
- Laptop + SmartPhone
- Crestere Salariala considerabila in functie se performante

Descrierea companiei:

Excelent Auto SRL este o companie in continua dezvoltare care ofera servicii de transport intracomunitar in regim de express .